مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، با اشاره به سفر وزیر ارشاد به استان طی روزهای ۱۲ و ۱۳ آبان ماه سال جاری، بیان کرد: «در این سفر دو روزه، خانه فرهنگ‌ استان با ۲۰۰۰ هزار متر زیربنا به بهره‌برداری می‌رسد».
🔹 فرخنده، از برگزاری یادواره شهدای ۲۵ هنرمند در ۲۴ آبان ماه خبرداد و افزود: «رونمایی از کتاب شهدای «هنرمندان خدا»، رونمایی از اولین کتاب قرآن نوشته رسم الخط قرآن طاها با قلم اساتید استان و رونمایی از نماهنگ «سید سپاه خراسان» از جمله برنامه‌های وزیر ارشاد در استان است».
🔹 وی، نشست اختصاصی وزیر با دستگاه‌های فرهنگی و نمایندگان تشکل‌های فرهنگی، بازدید از نمایشگاه هفته فرهنگی، دیدار با خانواده شهید، حضور در جمع اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در فرهنگسرای شهر، بازدید از مجموعه خوشنویسی اساتید استان و حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان را از جمله برنامه‌های این مقام مسئول در استان دانست.
🔹فرخنده، با بیان اینکه فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در سفر دوم رئیس جمهور به استان ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار فرهنگی جذب کرده است، گفت: «همچنین در بین ۳۱ استان، عملکرد فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در ارزیابی شاخص‌های عمومی و تخصصی رتبه دوم را به خود اختصاص داده است».
🔹 وی، با بیان اینکه در زمینه زیرساخت‌های فرهنگی استان اتفاقات مطلوبی افتاده است، گفت: «مجوز جشنواره تئاتر فجر کشوری را اخذ کردیم که این برنامه ۲۸ آذرماه به مدت ۴ روز در استان اجرایی می‌شود».

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور