قناعت استاندار خراسان جنوبی  در مراسم افتتاحیه کارخانه قند قهستان با بیان اینکه با تلاش مسئولان ، خواسته مردم عملی شد، گفت: از ابتدای دولت ، گروه کاری نهضت احیا واحد‌های نیمه تعطیل و تعطیل در استان شکل گرفت و واحدها شناسایی شده تا از ظرفیتهای خوب آن بتوان استفاده کرد.
وی افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون ۴۰۵ واحد کوچک متوسط و بزرگ راه اندازی شده و برای ۲۵۰۰ نفر شغل ایجاد یا تثبیت شده است

استاندار خراسان جنوبی، در آئین آغاز به کار مجدد شرکت قند قهستان با اشاره به یک دهه تعطیلی این کارخانه، بیان کرد: «با پیگیری‌های صورت گرفته امروز شاهد این اتفاق مهم در راستای امیدآفرینی، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در شهرستان درمیان می‌شود».
🔹 جواد قناعت، با اشاره به انجام مطالبات از طرف مردم و گلایه‌مندی از تعطیلی این ظرفیت در شهرستان، افزود: «اثرات منفی که دغدغه تعطیلی این کارخانه ایجاد کرده بود به مراتب بیشتر و آسیب‌رسان‌تر بود».
🔹 قناعت، با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به استان و دیدار با مردم درمیان، بیان کرد: «راه‌اندازی مجدد این کارخانه مطرح شد که امیدآفرینی و رونق معیشت شهرستان در آن گنجانده شده بود و بعد از ۳ ماه و ۲۳ روز رئیس‌جمهور دستور راه اندازی مجدد آن را صادر کرد که نشان از پیگیری‌های خوب مسئولین دارد».
🔹 وی، با اشاره به اینکه راه‌اندازی مجدد این کارخانه نشانه کار تیمی است، تصریح کرد: «بعد استقرار سیزدهم گروه نهضت احیای واحدهای تعطیل و نیمه‌تعطیل در استان شکل گرفت که از سال ۱۴۰۱ تاکنون ۴۰۵ واحد تولیدی و صنعتی استان فعال شده و یا به ظرفیت اسمی خود رسیده است».
🔹 قناعت، با بیان اینکه با احیای این تعداد واحد تولیدی و صنعتی در استان بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ شغل ایجاد و تثبیت شده است، گفت: «در ۶ ماهه نخست سال جاری، بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته در وزارت، استان در زمینه احیای واحدهای تولیدی و صنعتی‌ای که بیش از ۱۰ نفر نیرو دارد رتبه دوم کشور را کسب کرده است».

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور