🔹معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار تأکید کرد: برای رفع ابهامات در اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی- اختیاری برنامه ریزی لازم صورت گیرد.
سیدمحمدرضا طالبی با تأکید بر این مطلب در جلسه کمیته طرح کالا برگ الکترونیکی- اختیاری که به شکل وبینار با حضور فرمانداران شهرستان های استان برگزار شد، خاطرنشان کرد: همه خانوار های یارانه بگیر، مشمول این طرح می شوند و می توانند با استفاده از تمامی کارت بانکی سرپرست خانوار و یا نصب نرم افزار “شما” با مراجعه به یکی از فروشگاه ها و واحدهای صنفی که در اجرای این طرح مشارکت دارند، کالاهای اعلام شده در طرح را خریداری نمایند.
🔹وی با اشاره به اینکه کالاهای مورد نظر برمبنای قیمت مندرج برای مصرف کننده لحاظ می شود، افزود: بخشی از قیمت هر کالا نقدی و بخشی دیگر از اعتبار یارانه پرداخت خواهد شد و افراد می توانند از یارانه ماه آینده خود برای خرید این کالاها استفاده کنند.
🔹معاون استاندار گفت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برای رفع ابهام های موجود و اطلاع رسانی دقیق و شفاف در زمینه اجرای این طرح، از ظرفیت صدا و سیما، رسانه های مکتوب و فضای مجازی استفاده نماید.
🔹طالبی با ذکر این نکته که برای حجم خرید از هر یک از کالاهای تعیین شده در این طرح، سقفی بر اساس بعد خانوار مشخص شده، اظهار داشت: اجرای این طرح برای گروهای ضعیف جامعه که درآمد مناسبی ندارند، خوب خواهد بود.
🔹وی تأکید کرد :در صورت عدم استفاده از کل اعتبار یا بخشی از آن افراد می توانند مبلغ باقیمانده یارانه را در زمان واریز مشابه سنوات گذشته برداشت نمایند.
🔹به گفته وی؛ جهاد کشاورزی می بایست بر کالاهای اساسی ذکر شده نظارت مستمر در طرح را داشته باشد تا مردم با کمبود این کالاها مواجه نشود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور