قناعت از بررسی مشکلات بخش دستگردان در جریان سفری ویژه و به صورت میدانی در آینده نزدیک خبر داد

جواد قناعت امروز در دیدار امام جمعه، معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر و بخش دستگردان اظهار داشت: شهرستان طبس و بخش های مختلف آن دچار پراکندگی جمعیتی می باشد که این موضوع هزینه خدمات رسانی به مردم را افزایش داده است.

استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: یک سوم اعتبارات سفر رئیس جمهور، مربوط به راه های استان می باشد که بیشترین حجم آن هم به دلیل پراکندگی و وسعت زیاد به شهرستان طبس اختصاص یافته است.

وی در ادامه عنوان کرد: از محل اعتبارات سال گذشته ۱۵ میلیارد تومان به بیمارستان طبس و ساخت آشیانه بالگرد اختصاص داده ایم.

قناعت با بیان اینکه محور مواصلاتی عشق آباد – پیرحاجات در سال جاری تأمین اعتبار می شود، گفت: از محل اعتبارات دور دوم سفر رئیس جمهور و متمم سفر اول، اعتباراتی به بخش دستگردان اختصاص خواهد یافت.

وی به مشکلات مطرح شده در این دیدار از جمله کم‌آبی، مرمت قنوات، راه ها، معادن و احداث بیمارستان درمان بستر اشاره کرد و اظهار داشت: مشکلات مطرح شده در جریان سفر شهرستانی و میدانی استاندار که ویژه بخش دستگردان انجام خواهد شد، بررسی و با حضور مسئولان متولی راهکارهای لازم ارائه خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر جذب سرمایه گذار برای رفع برخی مشکلات بخش دستگردان هم گفت: ما هم در این زمینه کمک های لازم را خواهیم داشت تا این بخش به خودکفایی برسد.

قناعت افزود: برای برقرسانی به کارخانه سنگ شکن شهرداری عشق آباد، کمک اعتباری خواهیم کرد تا این طرح در اسرع وقت به بهره‌برداری برسد.

وی متذکر شد: باید از طریق نهادهای انقلابی پیگیری لازم برای جذب اعتبار در راستای رفع برخی از مشکلات بخش دستگردان انجام شود.

استاندار خراسان جنوبی با تأکید براینکه مشکلات معادن بخش دستگردان به صورت درون استانی قابل حل است، خاطرنشان کرد: باید از منافع معادن در راستای رفع برخی گره های بخش و شهرستان استفاده شود.

شایان ذکر است؛ برقرسانی به کارخانه سنگ شکن شهرداری عشق آباد، مرمت قنوات، کم آبی و تکمیل مجتمع‌ های آبرسانی، روکش آسفالت راه‌های اصلی و روستایی، تکمیل راه اصلی عشق آباد – پیرحاجات، احداث بیمارستان محلی، توجه ویژه به عشایر منطقه، اشتغالزایی و رفع بلاتکلیفی معادن و استفاده حداکثری از ظرفیت آن از مهمترین مشکلات و درخواست های مطرح شده در این دیدار صمیمی بود که برای حل برخی موارد، راهکارهای لازم ارائه شد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور