مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با تأکید بر وجود تبلیغ تهاجمی گفت: نباید درگیر یک سری از روزمرگی‌ها شویم بلکه باید برای کاهش اختلاف خانوادگی، و ترویج فرهنگ اسلام برنامه ریزی کنیم.

حجت‌الاسلام حجت سالاری مکی در جمع علمای شیعه و سنی در حوزه علمیه انوارالعلوم روستای ماخونیک شهرستان بیرجند اظهار کرد: اختلافی که در بین کشورهای اسلام وجود دارد از خارج مرزهای کشورهای اسلامی هدایت می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: باید ببنیم که از اختلاف بین علمای اسلامی چه کسی سود برده و چه کسی ضرر می‌کند.

سالاری مکی با اشاره به اینکه امروزه هزار و ۲۰۰ اندیشکده علیه اسلام و مسلمانان برنامه طراحی می‌کند، یادآور شد: یکی از کسانی که توانست نقشه‌های دشمنان را با شجاعت و طراحی خود از بین ببرد شخصی چون سردار شهید سلیمانی بود و خود اندیشکده های غربی بر این موضوع واقف هستند.

وی اظهارکرد: در یکی از اندیشکده های غربی به مضمون آمده که اگر منجی آخرالزمان به جای ۳۱۳ نفر یک نفر چون قاسم سلیمانی داشته باشد که با یک لشکر نیمه زرهی داعش را مجبور به عقب نشینی می‌کند هم می‌تواند موفق شود.

سالاری مکی با تأکید بر اینکه داعش و امثال آن را برای جلوگیری از گسترش اسلام به وجود آوردند، بیان کرد: از بزرگان شیعه و سنی شنیده‌ایم که پشت سر اسلام هراسی، اسلام گستری است و حدود چهار هزار نفر در سال در کشوری چون انگلیس به اسلام تمایل پیدا می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی یادآور شد: یکی از ملزومات وحدت بی شک مراقب از توهین نکردن به مقدسات طرف مقابل است، افزود: این موضوع همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است و ما نیز باید خود را ملتزم به آن داشته باشیم.

وی افزود: اگر می‌خواهیم که مستضعفان و بندگان صالح خدا زمین را به ارث برده و اسلام دین غالب شود باید وحدت و یکدلی را مراعات کنیم.

سالاری با تأکید بر وجود تبلیغ تهاجمی ادامه داد: نباید درگیر یک سری از روزمرگی‌ها شویم بلکه باید برای کاهش اختلاف خانوادگی، بیان اشکالات در فرهنگی غربی و ترویج فرهنگ اسلامی برنامه ریزی دقیق داشته باشیم.

وی افزود: باید کفر به طاغوت را اولویت کار خود قرار دهیم و بر مشترکات بین دو مذهب تأکید داشته باشیم.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور