🔻پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت “سالروز فتح خرمشهر ”
🔹به نام خدا
“فتح خرمشهر فتح خاک نیست، فتح ارزش های اسلامی است”. امام خمینی(ره)
🔹روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ و در پی عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس، خرمشهر از دست متجاوزان عراقی آزاد شد. در این نبرد نابرابر، ضربه‌ای سهمگین به توان رزمی و روحی نیروهای عراقی وارد آمد.
🔹بازخوانی این رخداد سترگ و ترسیم رشادت های فرماندهان و سربازان جان بر کف نظام در رویارویی با دشمنان در آن قطعه از تاریخ انقلاب، برای آینده سازان این سرزمین، درسی به یاد ماندنی و فراموش ناشدنی است.
🔹بدون تردید این فتح بزرگ، دفاع مقدس را وارد مرحله نوینی کرد و ایران را در موضع قدرت قرار داد، و به فرمایش رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) ثابت کرد؛” مبارزه مجدانه توأم با ایمان، در همه مراحل با پیروزی همراه است. همیشه هم که جنگ نیست؛ این مبارزه در میدان های اقتصادی و سیاسی و اجتماعی هم هست؛ این مبارزه در میدان درس و بحث و در میدان تولید هم هست. بنابراین همه جا مبارزه وجود دارد”.
🔹و اینک در آستانه گرامیداشت سی و نهمین سالگرد این پیروزی شیرین که به زعم بدخواهان نظام و انقلاب شکوهمند ایران اسلامی ناباورانه بود، با تأسی از منویات مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی)، بیانیه گام دوم انقلاب و سیاست های اقتصاد مقاومتی، در سالی که عنوان” تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها” را بر خود گرفته، با تمرکز بر ظرفیت‌های درونی کشور و با استفاده از پتانسیل های موجود، به ویژه نیروی انسانی متخصص و متعهد، حماسه‌ای ماندگار همچون فتح خرمشهر را در راستای تولید ملی در این شرقی ترین خطه میهن، خراسان جنوبی، رقم خواهیم زد.

🔹و علاوه بر این، در ادامه حماسه های جاودان خردادماه، یک بار دیگر با حضور و مشارکتی حداکثری در انتخابات ریاست‌ جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خرداد ماه، روایتی مثال زدنی را در سپهر سیاسی استان و کشور مانا خواهیم نمود تا دیگر باره به دشمن زبون، تفهیم کنیم که ایران و ایرانی همیشه تاریخ بر قله اقتدار و صلابت می درخشد و هیچ تکانه ای را یارای سست کردن بنیاد محکمش نیست.
🔹اینجانب ضمن ادای احترام به پیشگاه شهدای گرانقدر، رزمندگان و یادگاران دفاع مقدس و همچنین گرامیداشت سالروز حماسه ماندگار سوم خرداد، این روز بزرگ و به یادماندنی را به همه تبریک گفته، امیدوارم همانگونه که در دوران دفاع مقدس با پایمردی و مقاومت، روز به روز به پیشرفت های چشمگیری در عرصه های مختلف دست یافتیم؛ بتوانیم در سایه وحدت و همدلی، شاهد توسعه همه جانبه، متوازن، پایدار و روزافزون استان و کشورمان باشیم.
🔹حمید ملانوری شمسی
استاندار خراسان جنوبی