#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با تاکید بر ایجاد هماهنگی و هم افزایی بین رؤسای شهرستان ها، عنوان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، نوآوری و استفاده از فضای مجازی ضروری است.

جلسه شورای هماهنگی و برنامه ریزی شهرستان های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح شنبه ۲۴ خردادماه ۹۹ برگزار شد.

ناصر نبی زاده در این جلسه ضمن تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در تمام ادارات شهرستان ها، عنوان کرد: این ویروس بر ابعاد مختلف زندگی اجتماعی و فرهنگی ما خلل ایجاد کرده است اما در کنار آن فرصت هایی نیز فراهم شده که با نگاه درست و شایسته می توان از آن ها استفاده کرد.

وی با بیان این که یکی از این فرصت ها، استفاده از بسترهای فناوری برای گسترش ارتباطات اداری، فرهنگی و هنری است، ادامه داد: ادارت شهرستان ها با استفاده از این بستر، فعالیت های خود را در فضای مجازی گسترش دهند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به این که سال ۹۹ سالی خاص است و تقریبا تمام توان و امکانات کشور برای مقابله با ویروس کرونا و حفظ سلامت مردم در خدمت قرار گرفته است، اضافه کرد: در این راستا زحمات دولتمردان به خصوص کادر پزشکی کشور که در خط مقدم حضور داشته و شهدای متعددی را تقدیم این مبارزه کردند، قابل تقدیر است.
نبی زاده با بیان این که در کنار مبارزه با کرونا، کشور نیز به دلیل ظلم های متعدد نظام استکبار جهانی و فشار حداکثری روی بسترهای اقتصادی و قطع درآمدهای جمهوری اسلامی ایران ، شرایط سختی را طی می کند، خاطرنشان کرد: اما نظام جمهوری اسلامی و مردم نشان دادند در مقابل ظلم ها به زانو در نمی آیند.

به گفته وی باید به عنوان خادمان مردم کمک کنیم تا در کنار دولت و نظام از این موانع به شکل درست عبور کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، با اشاره به چشم انداز مقابل در حوزه فعالیت های فرهنگی و هنری، عنوان کرد: در این شرایط باید بتوان از حداکثر ظرفیت ها استفاده کرد و دامنه تاثیر برنامه ها را افزایش داد.

نبی زاده به سیاست های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز اشاره کرد و افزود: به عنوان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات شهرستان ها موظفیم تا حد ممکن، بستر اجرایی شدن کلان پروژه ها را فرآهم کنیم.

وی چشم اندازهای بیانیه گام دوم انقلاب و سیاست های مقام عالی دولت در استان را نیز بستری برای رسیدن به اهداف فرهنگی و هنری دانست و ادامه داد: در سال جاری، زمینه اجرای فعالیت های عمرانی فرآهم شده است و امیدواریم امسال با جهشی گسترده در حوزه های زیرساختی خراسان جنوبی، رو به رو شویم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که اعتبارات خوبی برای زیرساخت های فرهنگی و هنری نیز در نظر گرفته شده است، ادامه داد: رؤسای شهرستان ها نهایت استفاده را از این ظرفیت داشته باشند. به گفته وی فاز آموزشی مجتمع بشرویه، پلاتو قائن، نگارخانه درمیان و نگارخانه زیرکوه نیز در هفته دولت افتتاح خواهد شد.
وی به مدیران شهرستان توصیه کرد: با کمک معاونین، از بسترهای فرآهم شده در شهرستان ها برای آموزش و برپایی نمایشگاه ها و جشنواره ها حداکثر استفاده را داشته باشید.

نبی زاده خواستار برپایی کارگروه ها و کمیته ها در شهرستان ها درخصوص ویژه برنامه های چهلمین سالگرد دفاع مقدس شد و بیان کرد: در این شرایط که ویروس کرونا ، آسیب های متعددی را به جامعه فرهنگی، هنری و قرانی وارد کرده است، کلام خوش و روی باز شما مدیران و شنیدن سخنان هنرمندان و فرهیختگان شهرستان ها کمک می‌کند تا مقداری از بار آسیب های ناشی از این ویروس منحوس کاهش یابد.

در ادامه معاونین و روئسای ادارت شهرستان ها ، درخصوص اهم برنامه های پیشنهادی شهرستان ها در سال ۹۹ ، گزارشات خود را ارائه دادند.
گفتنی است در این جلسه از نور الله دهقانی همکار بازنشسته ، به جهت سال ها خدمت در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی تقدیر بعمل آمد.