مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با تاکید بر توجه به تبلیغات محیطی گفتمان ساز، گفت: باید سلوک و خط مشی زندگی امام راحل به مخاطب منتقل شود.

، علی فرخنده،در جلسه توجیه مدیران استانی کاروان اعزام زائران به مرقد به منظور سالگرد ارتحال امام(ره) از اهمیت پرداختن به کلیدواژه‌ها گفت و ادامه داد: دو بخش اعزام کاروان و ارائه رویدادها برای مخاطبان استانی باید مدنظر قرار گیرد. برجسته سازی خط امام و گفتمان امام، تداعی واژگان امام پابرهنگان و امام معتقد به جمهوریت و آزادی و استقلال باید در سطح جامعه دیده شود.

وی با تاکید بر توجه به تبلیغات محیطی گفتمان ساز، تصریح کرد: باید سلوک و خط مشی زندگی امام راحل به مخاطب منتقل شود.

فرخنده از تدارک مسابقه کتابخوانی از شخصیت و زندگی نامه امام راحل در ابعاد مختلف گفت و اظهار کرد: ارائه خاطرات افرادی که در قالب کاروان اعزام می‌شوند مهم است، در واقع باید به دنبال جریان سازی اتفاق مهم سالگرد ارتحال امام باشیم.

وی با بیان اینکه لازم است نگارخانه‌ها در حوزه عکس ورود پیدا کنند، اظهار کرد: ارادت مردم به جایگاه ولایت باید بیان شود. از سویی رویداد روایت سیمرغ که ثبت خاطرات زائران را برعهده دارد توسط حوزه هنری دنبال خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برای کودکان حاضر در کاروان بسته ویژه تبلیغی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تعبیه شده تا خاطره سفر در ذهن کودک باقی بماند، تصریح کرد: نیازمند این هستیم که یک مستند فاخر از ارادت مردم خراسان به جایگاه ولایت و امامین اتقلاب خلق شود و در مقاطع مختلف بازنشر شود.

فرخنده ادامه داد: این ماموریت به صدا و سیما واگذار شده، اما این به معنای نفی حضور تیم مستندساز در کاروان نیست و هر فردی می‌تواند روایت حضور را بیان کند. از سویی بخشی از برنامه‌ها در حوزه سخت افزار نیاز به کتاب دارد تا افراد اهل مطالعه از این کتاب‌ها استفاده کنند که مقدمات این امر نیز فراهم شده است.

وی با بیان اینکه حوزه تامین محتوای مسیر بر عهده مجموعه سپاه پاسداران گذاشته شده است، تصریح کرد: باید با هم افزایی کاری کرد تا جایگاه امام، نظام و انقلاب از رهگذر سالگرد ارتحال بیشتر تبیین شود.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور