🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: افتخار برای ما این است که با ارائه راهکارهایی زمینه ورود افراد به زندان را کاهش دهیم.
؛ملانوری با بیان این مطلب در جلسه هم اندیشی مدیرکل و معاونین زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان خاطرنشان کرد: این مایه افتخار نیست که ما زندان های مجلل و فراوان بسازیم بلکه باید تلاش کنیم افرادی به هر دلیل، گرفتار زندان نشوند.
🔹وی با تأکید بر این که ما انقلاب کردیم تا همه آزاد باشند، اظهار داشت: ما باید کاری کنیم که زمینه های بروز بزه و ارتکاب به جرم کم شود.
🔹استاندار تصریح نمود: زمانی که فردی به خاطر هر خطایی که مرتکب می شود ، گرفتار زندان شد، تنها کسی که به واسطه این خطا مجازات می شود، فقط باید خود او باشد.
🔹ملانوری افزود: همسر، فرزندان، همسایه، جامعه و … نباید با حبس یک فرد، آسیب ببینند و اذیت شوند.
🔹به گفته وی؛ ورود برخی از افراد به محیط زندان، ناشی از ناملایمات روزگار است.
🔹وی تأکید کرد: تمام تلاش ما باید بر این باشد که زندانی بعد از آزادی، دوباره خطایی مرتکب نشود و تمایلی به برگشت دوباره به محیط زندان نداشته باشد.
🔹استاندار با تأکید بر این که وظیفه ما زندان بانی و نگهداشت افراد در محیط زندان نیست، تصریح نمود: وظیفه ما این است که بتوانیم زندان ها را از زندانی خالی کنیم.
🔹ملانوری متذکر شد: این هدف با فرهنگ سازی و توسعه برنامه های فرهنگی محقق می شود.
🔹وی ادامه داد: برای این موضوع می توان از ظرفیت آموزش و پرورش، دانشگاه ها، مراکز علمی و فرهنگی و … استفاده کرد.
🔹به گفته وی؛ یکی از مهمترین کارهای فرهنگی که در این زمینه باید انجام دهیم، این است که افرادی را که از زندان خارج می شوند، بلافاصله در محیط های کاری و فرهنگی جذب کنیم تا دغدغه، نداشتن درآمد، دوباره او را به خطا واندارد.

روشان مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان نیز در این نشست، گزارش جامعی از وضعیت زندان های استان ارائه نمود و از مشکلات و کاستی های موجود گفت که با قول مساعد استاندار برای پیگیری و رفع آنها مواجه شد.