امام جمعه موقت بیرجند گفت: در پی حادثه تروریستی کرمان، نیروهای مسلح ما جواب محکمی به دشمنان دادند و اقدام سپاه پاسداران محکم، به جا و منطقی بود.

 حجت‌الاسلام مهدی رحیم‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند در مسجد جامع مصلای المهدی (عج) افزود: این تودهنی‌ها تا قطع نفس استکبار جهانی ادامه دارد.

وی بیان کرد: جبهه استکبار که بر پایه زور و فریب استوار است، هیچ وقت بیکار نمی‌نشیند و همیشه در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد توطئه‌ علیه ماست، مقام معظم رهبری فرمودند که به قله‌ها نزدیک شده‌ایم پس به اهداف والای انقلاب اسلامی نزدیک می‌شویم.

خطیب جمعه بیرجند گفت: این مسیر طاغوت یک راهبرد خطرناک دارد و در این راهبردشان تا حدودی موفق بوده‌اند؛ راهبرد دشمنان این نیست که تنها در جنگ سخت در برابر شما بجنگند و جنگ خود را عوض نکردند بلکه جبهه خود را از جنگ سخت به جنگ نرم، شناختی، فکری و اعتقادی تغییر داده‌اند و در این جنگ ما ضربه‌هایی خورده‌ایم که باید تیزبینی مان به اوج خود برسد.

وی افزود: برای اینکه در فتنه‌های دشمنان، گمراه نشویم باید به بیانات مقام معظم رهبری توجه و آنها را عملیاتی کنیم.

حجت‌الاسلام رحیم‌آبادی با بیان اینکه انسان و بشر در طول تاریخ به طمع اغراض شیاطین جن و انس فاصله عمیقی با نسخه حاکمیت الهی گرفته است گفت: کسانی که از طرف خدا با دلسوزی برای مردم نسخه الهی را تشریح کردند با خباثت فرعونیان و قارون صفتان تاریخ تکذیب شدند و در واقع مورد تکذیب مردم از سر جهل قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: بدترین و بالاترین گناه این است که ولی خداوند تنها بماند و توان پیاده سازی معارف والای الهی را نداشته باشد لذا باید ولی خدا را بشناسیم، از او اطاعت و دستوراتش را در زندگی خودمان پیاده کنیم.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه در طول تاریخ جریان‌های دنیاطلب مردم را به جهل کشانده و گرفتار کرده‌اند گفت: باید آرمان بلند الهی و مهدوی را بشناسیم و در این مسیر برای سعادت دنیا و آخرت خودمان گام برداریم.

وی عنوان کرد: در حال حاضر وظیفه مردم شناخت ولی جامعه، اقتدار دادن به امام جامعه و پیاده سازی اهداف او است، در این برهه زمانی باید به بیانات مقام معظم رهبری توجه و آنها را عملیاتی کنیم.

حجت‌الاسلام رحیم‌آبادی گفت: امروز به امید خدا همه معاملات دنیا به نفع اسلام است و جبهه استکبار نفس‌های آخر خود را می‌کشد، شاهد نبرد جبهه کفر و جبهه اسلام در فلسطین هستیم و باید مردم غزه پایداری و مقاومت کنند زیرا در نهایت پیروزی از آن جبهه اسلام است.

وی افزود: دشمنان بیکار ننشسته‌اند و بزدلانه حرکت‌هایی را انجام می‌دهند که البته سیلی هم می‌خورند، دشمنان در هشت سال جنگ تحمیلی نتوانستند یک وجب از خاک کشور ما را بگیرند و به ترورهای کور روی آوردند و ۱۷ هزار نفر از افراد جامعه را به شهادت رساندند.

خطیب جمعه بیرجند با اشاره به انتخابات اسفند امسال گفت: آنچه در انتخابات اهمیت دارد در وهله اول حضور پرشور و پررنگ مردم است چرا که توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب می‌کند.

وی افزود: همچنین انتخاب اصلح خیلی مهم است چرا که این موضوع جریان نفاق و نفوذ را از بین می‌برد و انتخاب اصلح و برترین‌ها یک واجب حقیقی است.

حجت‌الاسلام رحیم‌آبادی گفت: برخی اقدامات اساسی که منتخبان شما در این مقطع انجام می‌دهند جهش‌های بیش از ۱۰ برابری دارد که نتیجه انتخاب درست است، اقتصاد و معیشت مردم به شکل راهبردی و تدریجی در حال حل شدن است فقط تیزبینی می‌خواهد که این مساله را متوجه شویم.

وی همچنین با اشاره به اینکه رجب ماه توبه، استغفار و رحمت است افزود: خداوند به برکت ائمه اطهار (ع) و انقلاب اسلامی زمینه‌های را فراهم می‌کند که یک توبه بزرگ اتفاق بیفتد و بشر به سمت نسخه الهی و مظلوم غدیر که همان زندگی حقیقی مومنانه، مقتدرانه و در اوج معنویت است، حرکت کند.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: اگر می‌خواهید رحمت الهی را دریافت کنید باید به این نسخه عمل شود که اول به سمت ولی خدا حرکت کنیم سپس از پیشگاه خداوند بخواهیم به آبروی اهل بیت و امام زمان (عج) ما را ببخشد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور