🔹معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت : باید از ارسال دام زنده خراسان جنوبی به مقصد کشتارگاه های سایر استان ها جلوگیری به عمل آید.
جواد اشرفی با تأکید بر این مطلب در جریان بازدید از کشتارگاه صنعتی قهستان شهرستان خوسف، خاطرنشان کرد: اگر دام زنده ای با هدف تهیه لاشه و گوشت به شکل صنعتی به سایر استان ها ارسال می شود ، باید از ظرفیت این کشتارگاه استفاده شده و از قابلیت ارسال لاشه به سایر استان ها استفاده شود.
🔹وی ادامه داد : این کشتارگاه دارای ظرفیت بی نظیری است که به اذعان سازمان دامپزشکی ، جزء بهترین ها در سطح کشور می باشد و این حاکی از طرح ، ایده و همت خاصی است که بر مسئولیت ما مسئولان می افزاید.
🔹معاون اقتصادی استاندار اظهار داشت: ظرفیت بلا استفاده سردخانه این کشتارگاه باید مورد توجه قرار گرفته و از آن در راستای بهره برداری و ذخیره سازی مورد استفاده قرار گیرد.
🔹اشرفی در این بازدید تصریح کرد : برای تکمیل زنجیره دامپروری و دامداری اقدامات و پیگیری های لازم صورت خواهد پذیرفت.
🔹فرماندار شهرستان خوسف هم در این بازدید با تشکر از تلاش های معاون اقتصادی استاندار برای صنعت و اقتصاد استان و شهرستان خوسف، بر استفاده حداکثری از ظرفیت های این کشتارگاه تأکید کرد.
🔹ایمانی افزود : شهرستان خوسف دارای ظرفیت بسیار بالایی است که فعال نمودن آنها از توان شهرستان خارج است و عنایت ویژه مسئولین استان و کشور را می طلبد.
🔹وی مسائل و مشکلات حوزه های اقتصادی را مطرح و اتخاذ تدابیر ویژه در کارگروه تسهیل و رفع موانع را در این زمینه خواستار شد.
🔹شایان ذکر است؛ کشتارگاه صنعتی قهستان به عنوان بزرگترین کشتارگاه صنعتی دام شرق کشور در منطقه آرک شهرستان خوسف واقع شده است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور