🔹معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: بانوان هنرمند باید سفیران صنایع دستی باشند.
دکتر انسیه خزعلی با بیان این مطلب در جریان بازدید از کارگاه‌ های دانش‌ بنیان و فن‌آوری به مدیریت بانوان استان، برضرورت دانش بنیان شدن فعالیت بانوان در عرصه صنایع دستی خاطر نشان کرد: یکی از مواردی که ویژه باید پیگیری شود معرفی بانوان هنرمند صنایع دستی به عنوان سفیران صنایع دستی به سایر کشورهاست.
🔹وی ادامه داد: این اتفاق نه تنها ظرفیت حضور بانوان پیشگام این عرصه را به سایر کشورها یادآوری می‌کند بلکه می‌تواند سبب حذف دلالان صنایع دستی از حوزه صادرات شود.
🔹این مسئول با تأکید بر رویکرد سفر های استانی در حوزه بانوان تصریح کرد: اگرچه به طور مستمر جویای شرایط بانوان هستیم اما در سفرهای استانی تلاش می‌کنیم با اختصاص تسهیلات به تسهیل شرایط اشتغال بانوان سرعت بخشیم.
🔹در جریان این بازدید نرگس وفادار بانوی فعالی که توانسته در عرصه چاپ روی پارچه برای ۱۲ بانو اشتغال ایجاد کند، گفت: اعضای گروه ما بانوانی هستند که به صورت پاره‌وقت مشغول هستند و خللی به زندگی‌شان وارد نمی‌شود .
🔹وی با اشاره به استفاده این مجموعه از رنگ های تولید شده در شرکت‌های دانش بنیان، گفت: برای تجاری‌سازی محصولات حوزه تولید تابلوها و پیکسل‌ های پارچه‌ای تزئینی را شروع کردیم که در خارج از کشور مورد استقبال قرار گرفته است.
🔹مطهره نازی نژاد فعال حوزه تولیدات طبی دانش بنیان نیز در مورد دغدغه زنان فعال در عرصه صنعت ادامه داد: تولیدکننده ها برای تبلیغ محصولات خود نیازمند همراهی سازمان‌ها و دولت بویژه صدا و سیما هستند.
🔹وی تأکید کرد: من در نقش همسری و مادری تلاش کرده ام همه دغدغه‌ها و نیازمندی‌های کشور را هم در حوزه خانواده، فرزند آوری، تولید دانش بنیان و اشتغال بانوان به سهم خودم رفع کنم اما در این مسیر سخت نیاز به حمایت برای تولید بیشتر و فروش هستم.
🔹مهدیه بهنام مدیرعامل شرکت فعال در عرصه رباتیک نیز در این دیدار نبود فضای کافی برای حضور بیشتر نیروهای کار و کمرنگ بودن حمایت‌های مادی برای ارتقاء را از جمله نگرانی‌های بانوان فعال مطرح کرد.
🔹وی تصریح کرد: من به عنوان یک بانوی فعال در عرصه رباتیک همیشه تلاش کرده ام آموزش و استخدام بانوان را در اولویت قرار دهم اما در حال حاضر برای ارتقاء تولید و افزایش تعداد بانوان شاغل بشدت نیازمند حمایت هستیم.

نوشته و خبر نگار : احمد کاشانی  دبیر سرویس گردشگری و میراث و ا.حسن پور