#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در خراسان جنوبی با بیان اینکه زنان باردار نباید از واکسیناسیون ترس داشته باشند، افزود: بانوان باردار از سه ماهه دوم بارداری می‌توانند واکسن کرونا تزریق کنند.

غلامرضا شریف‌زاده  اظهار کرد: در حال حاضر، واکسیناسیون بانوان باردار از سه ماهه دوم بارداری به بعد در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه زنان باردار نباید از واکسیناسیون ترس داشته باشند، افزود: باید دانست که اگرچه واکسیناسیون لازم است اما برای مقابله با ویروس کرونا کافی نیست و برای ایمنی کامل باید پروتکل‌های بهداشتی به ویژه ماسک زدن و فاصله‌گذاری اجتماعی همچنان رعایت شود.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در خراسان جنوبی بیان کرد: بانوان باردار اگر مبتلا شوند، علائم شدیدتری را از خود بروز خواهند داد؛ بنابراین باید احتیاط لازم را انجام دهند، از دورهمی‌ها پرهیز کرده و حتی با وجود تزریق واکسن پروتکل‌ها را رعایت کنند.

شریف‌زاده ادامه داد: بانوان باردار در صورت داشتن هر گونه سوال مربوط به دوران بارداری، زایمان، پس از زایمان و کرونا در دوران بارداری می‌توانند به سامانه ۴۰۳۰ به منظور دریافت مشاوره تماس بگیرند.

وی یادآور شد: از مردم می‌خواهیم در زمان رسیدن نوبت واکسن، حتما واکسن را تزریق کنند، ترسی از واکسیناسیون نداشته و به شایعات توجه نکنند.