فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: باند بزرگ حمل مواد مخدر که سال‌ها در منطقه شرق کشور فعالیت می‌کرد، با تلاش ماموران پلیس استان شناسایی و متلاشی شد.

سردار ناصر فرشید روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با انجام اقدامات اطلاعاتی یک باند بزرگ حمل مواد مخدر را که سال‌ها در شرق کشور فعالیت‌های مجرمانه انجام می‌داد، شناسایی کردند و انهدام این باند را در دستور کار خود قرار دادند.

وی گفت: با تلاش ماموران پلیس در خراسان جنوبی طی روز گذشته این باند در شهرستان نهبندان، شناسایی و منهدم شد.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی اضافه کرد: تیم‌های عملیاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر و فرماندهی انتظامی شهرستان نهبندان، سوداگران مرگ را که با یک خودرو وانت در حال عبور از محورهای مرزی شهرستان نهبندان بودند، شناسایی کردند و در عملیاتی پلیسی ضمن توقیف خودرو، ۲ متهم دستگیر شدند.

وی گفت: ماموران در بازرسی از خودرو ۸۹۰ کیلو و ۶۰۰ گرم تریاک و ۱۷۰ کیلو و ۸۵۰ گرم حشیش را کشف کردند، در ادامه عملیات نیز چهار نفر از رابطان و اعضای دیگر این باند شناسایی و دستگیر شدند.

سردار فرشید اظهار داشت: سوداگران مرگ محموله مواد مخدر را از مرزهای شرقی وارد کشور کرده بودند تا به شهرهای مرکزی کشور منتقل کنند که طی اقدامات تخصصی و عملیاتی پلیس در خراسان جنوبی، متوقف و با تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی شدند.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۶۶ تن انواع مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۷ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: از این مقدار ۸۴ درصد تریاک، هفت درصد مرفین و پنج درصد حشیش و ۲ درصد هروئین بوده است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از دستگیری ۶ هزار و ۶۰۰ نفر قاچاقچی و توقیف یک هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو قاچاقچیان از ابتدای امسال خبر داد و افزود: در این مدت ۹۹ باند مواد مخدر در استان شناسایی و متلاشی شده است.

وی گفت: در سال جاری یکی از کارکنان پلیس خراسان جنوبی در راه مبارزه با مواد مخدر به شهادت رسید و سه نفر نیز جانباز شدند.

سردار فرشید اضافه کرد: طی یک هفته گذشته حدود ۲ تن انواع مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شده است و ماموران پلیس ۲۰۹ قاچاقچی مواد مخدر را در این رابطه دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه ۲۲ هزار و ۷۶۰ لیتر سوخت قاچاقچیان طی یک هفته در استان کشف شده است گفت: ماموران در زمینه حمل کالای قاچاق و فرآورده‌های نفتی نیز ۳۷ قاچاقچی را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی عنوان کرد: طی هفته گذشته ۵۲ سارق نیز دستگیر شدند که سارقان دستگیر شده به ۱۳۰ فقره سرقت در خراسان جنوبی اعتراف کرده‌اند.