معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: بیش از ۹۰ درصد از مجموع واحدهای اقامتی مجوزدار در سطح استان که پیش از این به‌خاطر کرونا تعطیل شده بودند فعال شده و اکنون در حال خدمت‌رسانی هستند.

مرتضی عربی افزود: تاکنون در این چارچوب ۷۶ واحد از مجموع ۸۴ هتل، مهمان‌پذیر، اقامتگاه بوم‌گردی در خراسان جنوبی بازگشایی شدند و مابقی نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال بازگشایی هستند.

وی ادامه داد:  ۷۶ واحد اقامتی شامل هتل، مهمان‌پذیر، اقامتگاه بومگردی مجوزدار از دهه اول خرداد ماه جاری با توجه به سه روز تعطیلات رسمی فعالیت خود را در خراسان جنوبی از سر گرفتند.

معاون اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: این تعداد واحد اقامتی رسمی در روزهای اول تا ۱۶ خرداد ماه جاری میزبان ۳۷ هزار و ۷۸۰  نفر مسافر بودند.

وی یادآور شد: در پی بازگشایی هتل‌ها،  مهمان‌پذیرها و اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی خراسان جنوبی ظرف روزهای اخیر در مجموع حدود ۳۰ درصد گنجایش آنها تکمیل شد.

عربی گفت: میانگین تعداد مسافرانی که در پنج روز اخیر در واحدهای اقامتی خراسان جنوبی مقیم شدند به ۲ هزار و ۳۶۱ نفر در روز رسید.

وی افزود: ۹ هتل، ۱۶ مهمان‌پذیر و ۵۹ اقامت‌گاه بوم‌گردی هم‌اینک در خراسان جنوبی فعالیت دارند و در چرخه خدمت به مسافران هستند.