#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به همراه سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از سیزدهمین نمایشگاه قرآن کریم بازدید کرد.

 حسین خسروی اسفزار در این بازدید ، عنوان کرد: یکی از راه های ارتقاء سطح فرهنگی یک کشور تعدد و کیفیت منابع است که می توان از طریق این نمایشگاه ها آن را تامین کرد؛ و اگر قرار است سرانه مطالعه افزایش یابد، باز هم نمایشگاه یکی از موثرترین عوامل به شمار می رود.

وی به سخن امام علی (ع) درخصوص این که ” هرکه با کتاب آرامش یابد، هیچ آرامشی را از دست نداده است” اشاره کرد و افزود: از منظر امیر المومنین (ع) بهترین سخن گو کتاب است.
خسروی با بیان این که سرانه مطالعه در کشور ما پایین است، ادامه داد: گرانی کتاب در این زمینه بی تاثیر نبوده اما اختصاص یارانه ها خصوصا در نمایشگاه ها بسیار کمک کننده هستند.

وی خواستار اطلاع رسانی گسترده نمایشگاه های کتاب شد و اضافه کرد: تعبیه بن های خرید کتاب و برگزاری مسابقات انس با کتاب در تشویق مردم به مطالعه موثر عمل می کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف همچنین برپایی نمایشگاه مجازی کتاب را موجب افزایش خرید کتاب دانست و گفت: صدا و سیما نیز می تواند برنامه هایی را مختص معرفی کتاب، تهیه و پخش کند.

خسروی در روند بازدید خود به ناشران حاضر در نمایشگاه توصیه کرد تا کتاب های مرتبط با شعار سال و جهاد تبیین را در معرض دید مردم قرار دهند.

وی همچنین پس از شنیدن برخی مشکلات مطرح شده از سوی ناشران و غرفه داران، خواستار جمع بندی این مشکلات توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی شد و بیان کرد: بخشی از مشکلا را می توان در داخل استان حل کرد اما برای آنچه که به صورت کشوری قابل حل هستند، در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح خواهیم کرد.