🔹سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: راه اندازی پالایشگاه شیر از اولویت‌های استان است و در صورت ورود سرمایه گذار حمایت لازم را انجام می‌دهیم.
مهدی جعفری در دیدار با فعالان صنعت دام و طیور استان، خاطرنشان کرد: در صورت اعلام آمادگی سرمایه گذار برای راه‌اندازی پالایشگاه شیر در خراسان جنوبی حمایت تسهیلاتی خواهیم داشت.
🔹وی افزود: در صورتی که مرغ مصرفی خراسان جنوبی به صورت کامل تأمین شود، مشکلی در ارسال مرغ مازاد به سایر استان‌های همجوار و صادرات آن نداریم.
🔹سرپرست معاونت اقتصادی استانداری با اشاره به طرح ایجاد سردخانه دولتی در استان با اعتبار ۲۴۰ میلیارد ریال گفت: قرارداد سردخانه منعقد شده و ۱۲۰ میلیارد ریال آن توسط سازمان تعاون روستایی و ۱۲۰ میلیارد ریال هم توسط استان برای تکمیل این سردخانه که سوله آن آماده است، تأمین خواهد شد.
🔹وی عنوان کرد: انبار شرکت غله قاین در اختیار شرکت پشتیبانی امور دام قرار می‌گیرد تا به اندازه کافی و مورد نیاز دپوی نهاده دامی را در سطح استان داشته باشیم.
🔹شایان ذکر است؛مازاد مرغ تولیدی استان و نبود بازار صادراتی، حمایت تسهیلاتی از تولید کنندگان بخش دام و طیور، قیمت گذاری بالای جو توسط شرکت پشتیبانی امور دام، نبود صرفه اقتصادی بخش دام و طیور، خام فروشی شیر، تعداد پایین کشتارگاه های مرغ، حذف واحدهای تولیدی، از دست دادن بازار مرغ سیستان و بلوچستان و کرمان، افزایش قیمت نهاده‌های دامی و نبود حمایت از تولیدکنندگان دام و طیور از مهمترین مشکلات و مطالبات مطرح شده در این نشست بود.

نوشته و خبر نگار :حامد عارفی نیا و ا.حسن پور