معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: ایجاد صف دریافت کپسول گاز مایع با توجه به پراکندگی جمعیتی در حوزه شهری، روستایی و عشایری ارتباط مستقیم با نحوه اجرای طرح و همچنین چگونگی توزیع از سوی متولیان این حوزه دارد.

ب علی تهوری با اشاره به گلایه‌مندی و نارضایتی درخصوص ایجاد صف در دریافت کپسول گاز مایع افزود: ثبت‌نام نکردن برخی متقاضیان در سامانه و همچنین اعلام همراه داشتن کارت ملی سرپرست خانوار برای دریافت کپسول از سوی این افراد از جمله عوامل ایجاد صف و نارضایتی مردمی است.

وی اظهار داشت: با توجه به بازدیدهای صورت گرفته توسط کارشناسان معاونت بازرسی، پیشنهادات اجرایی و نظرات کارشناسی این سازمان به صورت مکتوب به مسوولان ذیربط و متولیان این طرح داده شده است تا ضمن اجرای طرح نارضایتی مردمی به حداقل برسد.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: اطلاع‌رسانی برای ثبت‌نام در سامانه تجارت آسان و سامانه سدف به آدرس https://newtejaratasan.niopdc.ir نیز از طرق مختلف به واحدهای صنعتی، معدنی و صنفی از سوی سازمان صورت گرفته است.

وی افزود: در راستای اجرای طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع از سوی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، از یکم مرداد امسال تمامی متقاضیان دریافت کپسول گاز مایع باید برای ثبت‌نام و تخصیص سهمیه با قیمت مصوب و همچنین احراز هویت از طریق سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی (سدف) اقدام کنند.

تهوری گفت: سازمان صمت استان نیز در راستای وظایف نظارتی خود همکاری و همراهی کامل را با شرکت پخش فرآورده های نفتی استان برای اجرای موفق این طرح تاکنون داشته است.

وی تصریح کرد: با تشدید نظارت‌ها بر شبکه توزیع گاز مایع، با همکاری نمایندگان شرکت نفت و آتش‌نشانی استان شرکت‌های موزع، عوامل توزیع و حتی واحدهای صنفی در حوزه گاز مایع مورد بازرسی و نظارت تیم‌های بازرسی در قالب گشت‌های مشترک قرار گرفتند و این موضوع به اتاق‌های اصناف و ادارات شهرستانی نیز به منظور نظارت و برگزاری گشت مشترک ابلاغ شده است.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی افزود: سامانه ۱۲۴ و بازرسان این سازمان در مرکز استان و شهرستان‌ها آماده دریافت گزارش و برخورد با تخلفات اقتصادی در حوزه توزیع گاز مایع هستند.

وی با اعلام آمادگی برای همکاری و حضور در گشت‌های مشترک و ادامه داشتن نظارت‌ها در این خصوص تاکید کرد: مردم استان در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی در حوزه گاز مایع اعم از گرانفروشی، کم‌فروشی و احتکار مراتب را به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.‌