🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: شهرداری خوسف می تواند با راه اندازی کارخانه فرآوری گل نرگس به درآمد پایدار برسد.
حمید ملانوری با بیان این مطلب در نشست اعضای شورای اسلامی شهر خوسف خاطرنشان کرد: تکریم و بزرگداشت علما و مشاهیر بزرگ خوسف نظیر ابن حسان خوسفی باید به عنوان یکی از ظرفیت های بزرگ استان و شهرستان خوسف مورد توجه ویژه قرار گیرد .
🔹وی تصریح نمود: خطه زرخیز شهرستان خوسف علاوه بر وجود علما و دانشمندان صاحب نام، از ظرفیت های بیشمار دیگری نظیر معادن مس،طلا و گل نرگس و… برخوردار است.
🔹به گفته وی؛ بنا به اهدافی که مورد تأکید ستاد توسعه خاوران است، باید با استفاده از ظرفیت های هر منطقه برای دستیابی به توسعه پایدار، همه جانبه و متوازن آن اقدام نمود.
🔹استاندار گفت: شهرداری، نهاد عمومی غیر دولتی است که باید با بهره گیری از ظرفیت های موجود خلق درآمد کرده و از آن در ارتقاء سطح مدیریت شهری بهره ببرد.
🔹ملانوری اظهار کرد: مدیریت شهری بر پایه ۳ محور مردم ، شورای شهر و شهرداری صورت می گیرد لذا اگر شورا برای اداره شهرداری خود را محدود به بودجه های دولتی نماید هیچ وقت نمی تواند به توفیق دست یابد.
🔹وی ادامه داد: شورای اسلامی باید تلاش نماید با استفاده از ظرفیت های موجود در قالب طرح و برنامه، هم شهرداری و هم شهر را اداره نماید.
🔹استاندار متذکر شد: یکی از مزیت های ارزشمند شهر خوسف ظرفیت گردشگری است که باید در دستور کار شورای اسلامی شهر و شهردار قرار گیرد و بتوانند شهرداری را از طریق درآمد های صنعت توریسم اداره نمایند.
🔹وی پیشنهاد داد: شهردار سند توسعه درآمدهای شهری را بر پایه ظرفیت های شهرستان خوسف تهیه و بر اساس آن اقدام نماید.