نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: با توجه به استعدادهای ویژه‌ای که در نژاد ایرانی وجود دارد، اگر به جوانان فرصت دهیم از دیگران بسیار جلوتر خواهیم بود.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز سه‌شنبه به مناسبت هفته ارتباطات در دیدار با اعضای شورای مدیران واحدهای تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خراسان جنوبی اظهار داشت: اگر فضای مجازی در دست خودی‌ها قرار داشت و دست بیگانگان قطع می‌شد، روان، عقیده، افکار و فرهنگ مردم ما آسیب نمی‌دید اما متاسفانه امروز شاهد آسیب‌هایی هستیم.

وی افزود: تجهیزات امروز هم ضرورت و هم نعمت الهی است اما دارای شرطی است که بهره‌برداری صحیح از آن است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: افرادی که فرهنگ‌سازی می‌کنند اگر با یکدیگر هماهنگ و کارهایشان حساب شده‌تر بود، ما بهتر می‌توانستیم از زحماتی که شما انجام می‌دهید بهره‌برداری‌های صد درصدی در جهت رشد جامعه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه کار شما تجهیز یک مرکب است گفت: درصدی از فضای مجازی در دست بداندیشان و بیگانگان است که در قسمت‌های مختلف آثار آن را مشاهده می‌کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: زحماتی که شما در فناوری اطلاعات می‌کشید در واقع تجهیز یک زیرساخت در ارتباط مردم با یکدیگر است.

وی گفت: ما دارای ارتباطات جاده‌ای، ریلی، هوایی، ارتباطات فناوری اطلاعات و سایر موارد هستیم که همه آنها نعمت است اما آنچه به وسیله آنها حمل می‌شود نیز بسیار مهم است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: اقداماتی که شما انجام می‌دهید نعمت است، در عین حال که در زمان ما یک ضرورت محسوب می‌شود.

وی افزود: صحت و مریضی فردای جامعه به حمل و نقل‌های ارتباطات ریلی، جاده‌ای، فناوری اطلاعات و موارد دیگر ارتباط دارد که امروز در دسترس مردم قرار داده شده است.

امام جمعه بیرجند گفت: تجهیزات علیرغم اینکه بسیار نعمت‌های باارزشی هستند اما چنانچه حساب شده، علمی، عقلی، دینی و حافظ سلامت مردم باشد، کارساز خواهند بود.

وی بیان کرد: وارداتی که به قلب و روان مردم از طرق مختلف می‌شود، اگر ناسالم باشد مردم مریض خواهند شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی نیز در این دیدار گزارشی از عملکرد این حوزه و اقدامات انجام شده در استان ارائه کردند.