معاون سیاسی استاندار خراسان جنوبی گفت: چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان، اوایل اسفندماه برپا می شود.
طالبی با بیان این مطلب در جلسه هماهنگی برپایی چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه خراسان جنوبی استانی با ظرفیت های فرهنگی بسیار خوب است، امیدواریم اتفاقات فرهنگی خوبی همچون گذشته در این خصوص رقم بخورد.
🔹وی با اشاره به اینکه استان ما برای چهاردهمین بار میزبان این نمایشگاه است، تصریح کرد: توقع می‌رود با هماهنگی و همکاری دستگاه‌های اجرایی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهد برگزاری این نمایشگاه به بهترین نحو ممکن در استان باشیم.
🔹مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: در سطح کشور مقرر شده تنها در ۵ استان نمایشگاه کتاب برپا شود که خراسان جنوبی به دلیل برخورداری از ظرفیت خوب فرهنگی و دانشگاهی یکی از این میزبان ها خواهد بود.
🔹فرخنده افزود: پیش بینی شده از تاریخ ۱ تا ۷ اسفند ماه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری دستگاه‌ های اجرایی استان میزبان برپایی این نمایشگاه باشد.
🔹وی با بیان این که طبق قانون موضوع حمل کتب ناشرین حاضر در نمایشگاه به عهده میزبان می باشد، اظهار داشت:
این موضوع حمایت های ویژه و همکاری دستگاه‌های مرتبط را می‌طلبد.
🔹مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص تخصیص یارانه کمک هزینه خرید کتاب هم گفت: این موضوع مسئله مهمی است و می‌تواند در جهت استقبال هرچه بیشتر از نمایشگاه مورد استفاده قرار بگیرد.
🔹فرخنده در پایان با اشاره به اینکه ارائه کار فاخر و حضور ناشران ممتاز کشوری نیازمند صرف هزینه است، اظهار امیدواری کرد: با هماهنگی بین دستگاه های اجرایی استان و تأمین اعتبارات مورد نیاز در چهاردهمین دوره، شاهد برپایی نمایشگاهی در خور شأن فرهنگی استان باشیم.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور