جانشین فرمانده انتظامی خراسان‌ جنوبی از انهدام باند بزرگ سارقان اماکن دولتی و کشف اموال مسروقه خبر داد و گفت: با تلاش کارکنان انتظامی بیش از ۷۰ درصد سرقت‌ها کشف شده است.

سرهنگ حسن شجاعی نسب، در نشست خبری با موضوع انهدام باند بزرگ سارقان اماکن دولتی و کشف اموال مسروقه، اظهار کرد:  همکاران ما در پلیس آگاهی و با همکاری و حمایت مراجع قضائی ۳ نفر سارق را دستگیر کرده و اموال سرقت شده  را  کشف کردند.

وی بیان کرد: سرقت‌های انجام شده بیشتر از سازمان‌های خدمات رسان  مختلف  در حوزه شهری و برون شهری  بوده که اقلام وتجهیزات آنان به سرقت رفته است که در این خصوص  ماموران و کارآگاهان پلیس آگاهی با اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی باند ۳ نفره سارقان را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی آنها را دستگیر کردند.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه ارزش ریالی اموال  کشف شده  بیش از ۳۰ میلیارد ریال بوده است؛ خاطرنشان کرد: ارزش اموال کشف شده سرقتی نیز از ابتدای سال بیش از ۵۸۰ میلیارد  ریال برآورد شده است.

وی با اشاره به اینکه بیشتر سرقت‌ها در استان سرقت‌های خرد بوده است، یادآور شد: در این راستا با تلاش همکاران انتظامی و کارآگاهان پلیس آگاهی موفق شده‌ایم بیش از ۷۰ درصد سرقت‌ها را کشف کنیم.

شجاعی نسب تصریح کرد: از ابتدای سال ۲۷ طرح منطقه‌ای مقابله با سرقت انجام شده که در این رابطه بیش از ۳ هزار نفر سارق دستگیر شدند  و همچنین ۳۰ باند در رابطه با سرقت‌ها متلاشی شده است.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان جنوبی بیان کرد: سازمان‌ها و شهروندان هوشیارتر و با جدیت بیشتر در جهت مراقبت از اموالشان تلاش کنند و نسبت‌ به اموال خود توجه بیشتری داشته باشند و اقدامات ایمنی و محافظتی لازم را به جهت حفاظت از اموال خود انجام داده تا دچار نگرانی نشوند.

وی یادآور شد: پلیس برای نظم، امنیت و آرامش مردم جانش در کف دست بوده و شبانه روزی در جهت تامین امنیت جامعه تلاش کرده و خدمت گزار مردم خواهد بود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور