فرمانده ارشد آجا در خراسان جنوبی گفت: تسلیحات ارتش در قبل از انقلاب وارداتی اما امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران از نظر ساختاری، تسلیحانی و … مستقل شده و پیشرفت های برجسته ای دارد.

، سرتیپ دوم جلیل شاطری  در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی بیان کرد: بازخوانی رخداد ۲۹ فروردین ماه به عنوان یک روز تاریخی و سرنوشت ساز با فرمان تاریخی امام (ره) بر ما واجب است چرا که برای امروز ما نیز درس‌های زیادی دارد.

فرمانده ارشد آجا در خراسان جنوبی گفت: در اوایل انقلاب دشمنان با همراهی با عده‌ای از دوستان ناآگاه پافشاری بر اعلام اضمحلال ارتش داشتند اما امام (ره) تأکید بر ماندگاری و بودن ارتش داشتند که نقش آفرینی ارتش در دوران دفاع مقدس نشان از هشیاری امام در این تأکید داشت.

اشاره به پیشرفت‌های برجسته ارتش

شاطری با اشاره به اینکه ما ارتشی‌ها بار دیگر با آرمان‌های امام (ره) پیمان دوباره می‌بندند، اظهار کرد: پیشرفت‌هایی که تاکنون نیروهای نظامی ما از جمله ارتش داشته است نمونه و در سطح قابل قبول و برجسته‌ای در دنیا است.

وی ادامه داد: پیشرفت‌های نظامی ما جزو برترین پیشرفت‌های کشور در بخش‌های گوناگون است که در شرایط تحریم و کمبود منابع رخ داده که کاری فوق‌العاده است.

فرمانده ارشد آجا در خراسان جنوبی با اشاره به مقایسه‌ای بین ارتش قبل و بعد از انقلاب گفت: تسلیحات ارتش در قبل از انقلاب وارداتی اما امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران از نظر ساختاری، آموزشی، تسلیحاتی و … مستقل شده است.

ارتش ایران معنویت گرا است

شاطری با بیان اینکه امروز ارتش ما یک ارتش خدا محور و معنویت گرا است، یادآور شد: نمونه معنویت گرایی ارتش را در دوران دفاع مقدس می‌توان مشاهده کرد.

وی ادامه‌داد: قبل از انقلاب امکان بهره‌مندی از همه همان تجهیزات وارداتی را نداشتیم چرا که فن آن برای کشورهای غربی بود و از این جهت مستشاران زیادی در ایران وجود داشتند.

فرمانده ارشد آجا در خراسان جنوبی گفت: امروزه نه تنها مستشار خارجی در ایران وجود ندارد بلکه به برخی از کشورها مستشار برای راهنمایی کردن افسران و نیروهای نظامی آن‌ها می‌فرستیم که این مهم با اصل خود باوری رخ داده است.

شاطری ادامه داد: خصلت مردمی بودن ارتش یکی از ویژگی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران است که آن را در مقایسه با نیروهای نظامی و ارتش دیگر کشورها ممتاز کرده است و در همین خصلت باعث شد که در سیل و زلزله و … کمک رسان و گره‌گشای از امور مردم باشد.

بصیرت ارتشیان خار چشم دشمنان شده است

وی گفت: هشیاری و بصیرت ارتشیان در طول ۴۵ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی خاری در چشم دشمنان ایران بوده است.

فرمانده ارشد آجا در خراسان جنوبی با بیان اینکه به خود می‌بالیم که به هیچ کشور بیگانه وابسته نیستیم، یادآور شد: امروز در اوج وحدت بین نیروهای نظامی و انتظامی کشور از ارتش، سپاه و بسیج و … هستیم که بابت این نعمت خداوند را شاکر هستیم.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور