معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: تمامی پارکینگ‌ها و انبارهای خودرو در استان ملزم به اعلام موجودی خود شده‌اند و تخلف از این دستورالعمل مشمول تخلف احتکار است.

 جنوبی علی تهوری روز پنجشنبه با اشاره به عزم سازمان حمایت در شناسایی و برخورد با متخلفان احتمالی احتکار خودرو افزود: طبق ابلاغ سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و به منظور جلوگیری از احتکار خودرو، با افرادی که خودرو صفر را در انبارها و سوله‌ها بدون اعلام موجودی نگهداری کنند، برخورد قانونی می‌شود.

وی به اهمیت صیانت از حقوق مصرف کنندگان و همچنین رسیدن خودرو به دست مصرف کنندگان واقعی و جلوگیری از التهاب در بازار اشاره کرد و گفت: تمامی متصدیان و بهره‌برداران ذیربط در استان با توجه به تخلف نگهداری انواع خودرو سواری صفر کیلومتر در تمامی پارکینگ‌ها و فضاهای نگهداری خودرو تحت هر عنوان نظیر انبار و سوله بدون اعلام موجودی، می‌بایست موجودی خود را در این خصوص به سازمان صمت استان اعلام کنند.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: در صورت مشاهده تخلف در این خصوص، برابر ماده چهار قانون تعزیرات حکومتی تحت عنوان احتکار برخورد قاطع و بازدارنده با متخلفین صورت خواهد گرفت و این پرونده‌ها در حداقل زمان ممکن به تعزیرات حکومتی استان برای رسیدگی ارجاع داده خواهد شد.

وی با قدردانی از اعتماد مردم به سامانه ۱۲۴ معاونت بازرسی سازمان در گزارش تخلفات اقتصادی، از مردم خواست تا در صورت مشاهده هرگونه انبار مشکوک خودرو یا احتکار در این خصوص نیز مراتب را با سامانه ۱۲۴ این سازمان اطلاع دهند تا مورد بررسی و پیگیری بازرسان قرار گیرد.