🔹معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: موکب‌های استان، امکانات بالایی دارند که در حوادث مختلف، کمک کار ستاد مدیریت بحران هستند.
🔹به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ علیرضا عباس‌زاده در جلسه هیأت امنای ستاد بازسازی عتبات و عالیات خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ۶ استان کشور در زمینه بازسازی صحن حرم امام محمد باقر(ع) در کاظمین مشارکت دارند، گفت: برای تأمین سنگ این صحن تعهد استان خراسان جنوبی ۶۷ درصد است.
🔹وی با بیان اینکه خراسان جنوبی در سرانه ساخت و ساز صحن حرم امام محمد باقر (ع) در کاظمین جلودار است، افزود: تمرکز فعالیت‌های استان خراسان جنوبی در ایام اربعین، شهر کاظمین است و از ۷۰ موکب استان، ۶۰ موکب در این شهر مستقر می‌ شوند.
🔹معاون استاندار تصریح کرد: بسیاری از زیرساخت‌ها و مسائل بهداشت و درمان از محل مسئولیت‌های اجتماعی و کمک‌های خیرین در کاظمین طی این ۲ سال اخیر ارتقاء یافته است.
🔹عباس‌زاده با بیان اینکه تقویت نیازهای اساسی و خدمات رفاهی در شهر کاظمین دنبال می‌شود، خاطرنشان کرد: ۱۲۰ چشمه سرویس بهداشتی از محل کمک‌های خیرین استان برای رفاه حال زائرین در کاظمین ساخته می‌شود.
🔹به گفته وی؛ مردم استان تمامی هزینه‌ های گوشت، مرغ، شکر، آرد و برنج را تقبل می‌کنند و قالیبافان هم پای کار هستند و اقدامات تشویقی هم برای آن ها انجام شده است.
🔹عباس‌زاده بیان کرد: ساخت زائرسرای استان خراسان جنوبی در شهر مشهد در هشت طبقه با کمک خیرین با قوت ادامه دارد.
🔹وی پیشرفت فیزیکی این پروژه در مشهد مقدس را ۲۵ درصد اعلام کرد و افزود: زمینه اسکان ۵۰۰ نفر زائر در این مجموعه فراهم می‌شود که کمک بزرگی به استان خواهد بود.
🔹معاون استاندار یادآور شد: خراسان جنوبی استانی پهناور و حادثه خیز است و ظرفیت‌های مردمی و خیرین خوبی دارد.
🔹عباس زاده تأکید کرد: امکانات خریداری شده توسط خیرین از جمله سردخانه‌ها و… که در ایام اربعین در شهر کاظمین استفاده می‌شود، در زمان بحران در اختیار مدیریت بحران قرار دارد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور