🔹معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: امنیت نعمت بزرگی است و امنیت و اقتدار ایران اسلامی از برکات خون شهدا می باشد.
سید محمد رضا طالبی در ستاد برنامه ریزی استقبال،تشیع و تدفین شهدای گمنام استان گفت: امنیت نعمت بزرگی است که تا با مشکل امنیتی مواجه نشویم، قدر آن را نمی دانیم.
🔹وی با بیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی دشمن با هدف سرنگونی نظام اقدامات بسیاری مانند ترور، کودتا، درگیری های قومی و قبیله ای ، جنگ تحمیلی و اعتشاشات را انجام داده، تصریح کرد: به اعتراف سیاستمداران آمریکایی هر یک از این موارد در کشورهای دیگر رقم می خورد، سبب سرنگونی نظام آن می شد.
🔹به گفته وی؛ با جانفشانی شهدا از همه این بحران ها به خوبی عبور کردیم و تجربه های جدیدی در این زمینه کسب ننودیم.
🔹طالبی تصریح کرد: برای شهدا هر کاری که انجام دهیم و به هر میزانی که هزینه کنیم، نخواهیم توانست حق مطلب را به خوبی ادا نماییم.
🔹معاون استاندار خاطرنشان کرد: امنیت، اقتدار و آرامشی که امروز با توجه به حضور سرویس های امنیتی در کشور های مجاور ایران داریم، از برکات از خودگذشتگی های شهدای دفاع مقدس است.
🔹طالبی با بیان اینکه حضور شهدای گمنام در خراسان جنوبی برای ما نعمت است و باید از این فرصت بهترین بهره برداری را بکنیم، ادامه داد: همه مسئولان موظفند همکاری های لازم را برای هر چه باشکوه تر برگزار شدن مراسم تشییع شهدای گمنام انجام دهند.
🔹وی با اشاره به برگزاری دو انتخابات مهم پایان سال، اظهار داشت: افزایش مشارکت هر چه بیشتر مردم در این دو انتخابات، از اهمیت بسیاری برخوردار است.
🔹شایان ذکر است؛ بومی سازی دستورالعمل ابلاغی برای تشییع شهدای گمنام، برگزاری جلسه وبیناری با حضور فرمانداران، ارسال درخواست های نهادها و دستگاه های اجرایی برای حضور شهدای گمنام به اداره کل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان، استفاده دانشگاه ها و آموزش و پرورش از این فرصت برای جهاد تبیین ، تولید محتوا در این خصوص و انتشار آن بعد از تأیید بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان در فضای مجازی از جمله مصوبات این جلسه بود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور