🔹استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: امنیت استان را مدیون حضور عشایر هستیم.
معتمدیان با تأکید بر این مطلب در دیدار قندالی رئیس سازمان امور عشایری کشور خاطرنشان کرد: این که خراسان جنوبی با وجود هم مرزی با کشور افغانستان با کمترین مشکلات امنیتی مواجه است را مدیون جامعه عشایری استان می باشیم.
🔹وی با تأکید بر این که خراسان جنوبی سومین استان عشایری کشور است، گفت: از مجموع ۱۵ هزار خانور عشایری استان، ۸۰ درصد در مناطق مرزی مستقر می باشند.
🔹استاندار با اشاره به خدمات مطلوب و اقدامات ارزنده ای که از بدو انقلاب در حوزه عشایری صورت گرفته، ادامه داد: جامعه عشایری استان های مرزی، کمترین میزان بهره مندی از این خدمات را داشته اند که این موضوع باید اصلاح شود.
🔹به گفته وی؛ توجه به جامعه عشایری با وجود جایگاه مهمی که در امنیت، اقتصاد، گردشگری و … دارند از مهمترین برنامه های استان ماست.
🔹معتمدیان به تشریح خدمات صورت گرفته در این حوزه پرداخت و گفت: با وجود کارهای بزرگی که در این زمینه صورت گرفته ، درخصوص قنوات ضعیف عمل شده است.
🔹وی با تأکید بر شرایط اقلیمی استان های کویری و تبخیر چند برابری آب به نسبت نرم کشوری، خاطرنشان کرد: توجه به احیای قنوات می تواند در بازگشت جمعیت و ماندگاری افراد در مناطق مرزی مؤثر باشد.
🔹شایان ذکر است: در این جلسه که با حضور کریمی عضو هیئت رئیسه و رئیس فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی، مجمع نمایندگان استان، معاونین استاندار و جمعی از مدیران استانی همراه بود، اقدامات شاخص استان در حوزه عشایری تشریح و از اخذ کد بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر برای ۸ تشکل عشایری استان و چینش مقدمات لازم برای برخورداری هزار نفر از عشایر از بیمه اجتماعی در قالب خوشه های صنایع دستی به عنوان مهمترین برنامه های استان نام برده شد.