امام جمعه بشرویه گفت: امروز شاهد حضور و فعالیت دولتی مردمی و مکتبی و نیز مجلسی انقلابی هستیم.
؛ حجت الاسلام والمسلمین علیرضا زارعی با بیان این مطلب در سومین کنگره سرداران و ۱۵۴ شهید شهرستان بشرویه که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و استاندار در هیئت سادات الحسینی بشرویه برگزار شد، خاطرنشان کرد: امروز شاهد حضور دولتی مردمی و مکتبی و نیز مجلسی انقلابی هستیم که با همکاری هم می‌توانند سخت‌ترین و بحرانی‌ترین شرایط را تبدیل به بهترین فرصت کنند.
🔹وی تأکید کرد: در همین مدت کمی که از دولت سیزدهم می‌گذرد زیرساخت‌های بسیار خوبی در حوزه ‌های مختلف ایجاد شده است.
🔹امام جمعه بشرویه، مردم این شهرستان را بسیار مؤمن و انقلابی و پای کار خواند و اظهار داشت: تقدیم ۱۵۴ شهید و حضور حدود سه هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس و شرکت باشکوه در مناسبت‌های ملی و مذهبی و انتخابات‌ها گواه بر این مطلب است.
🔹حجت الاسلام زارعی با اشاره به سهم بسزای مردم این شهرستان در دوران دفاع مقدس از بی مهری هایی گفت که طی سال های گذشته به این منطقه شده و گفت: وضعیت نامناسب جاده‌ها و بن‌بست شهرستان بشرویه از پیامدهای این اتفاق است که البته با نگاه دولت و اعتباراتی که تزریق شده، جاده بشرویه به طبس در حال عملیاتی شدن است که باید تسریع شود و به سمت بجستان ادامه پیدا کند، چون فاصله استان‌های جنوبی به مشهد مقدس را ۱۳۰ کیلومتر نزدیکتر می‌کند.
🔹وی با تأکید بر اینکه پروژه‌های نیمه تمام بسیاری در سطح شهرستان داریم که بیش از ۱۰ سال بلاتکلیف باقی‌مانده و لازم است با توجه دولت و مجلس سریعتر تکمیل شوند، عنوان کرد: با توجه به اینکه قریب به ۹۰ درصد مردم بشرویه دامدار و کشاورز می باشند، امروز به لحاظ معیشتی و اقتصادی با مشکل مواجهند.
🔹امام جمعه بشرویه با اشاره به وجود ۳۳ معدن در شهرستان بشرویه، متذکر شد: با این وجود جوانان غیور جویای کار بشرویه در معادن دیگر شهرستان و استان‌ها به دور از خانواده دنبال کار می باشند.
🔹حجت الاسلام زارعی به مشکل مسکن جوانان اشاره کرد و تصریح کرد: این مشکل نتیجه بی‌توجهی به حوزه مسکن تا به امروز است که امیدواریم با نگاه ویژه دولت مرتفع گردد.
🔹وی از تلاش‌های استاندار خراسان جنوبی و معاونانش در حوزه احداث جاده‌ها قدردانی کرد و گفت: در حوزه مسکن متأسفانه یک دهه عقب‌ماندگی و تعطیلی کامل داشتیم و حتی مسئولان گذشته با عنوان‌های مختلف ساخت مسکن را مسخره می‌کردند در حالی که خودشان در این حوزه هیچ اقدامی انجام ندادند.
🔹امام جمعه بشرویه بیان کرد: الحمدالله امروز شاهد هستیم که دولت سیزدهم در شهرستان‌ها به ویژه بشرویه زمین برای ساخت مسکن ویلایی واگذار می‌کند.
🔹حجت الاسلام زارعی در ادامه افزود: در حوزه بهداشت و درمان نیز پس از ۱۱ سال معطلی امروز شاهد هستیم که بیمارستان ۳۲ تختخوابی احداث شده که البته نیاز است به ۱۰۰ تختخوابی ارتقاء یابد.
🔹وی با بیان اینکه روستای بالای ۲۰ خانوار بدون گاز، آب و برق و خدمات نداریم، عنوان کرد: این خدمات از برکات نظام اسلامی و دولت سیزدهم است که در راستای محرومیت‌زدایی تلاش می‌کند.
🔹به گفته وی؛ با نگاه دولت، بحث دوبانده شدن مسیرها آغاز شده که درخواست داریم این روند تعطیل نشده و تسریع شود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور