پویش ایران قوی، استکبار ستیزی و مقاومت با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی و جمعی از مدیران و مسئولین استانی با هدف گرامیداشت یاد شهدای امنیت و نشاط اجتماعی در هنرستان دخترانه هنرهای زیبای بیرجند برگزار شد.
، پویش ایران قوی، استکبار ستیزی و مقاومت با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی و جمعی از مدیران و مسئولین استانی با هدف گرامیداشت یاد شهدای امنیت و نشاط اجتماعی در هنرستان دخترانه هنرهای زیبای بیرجند برگزار شد.

علی فرخنده در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع امنیت، شهدای مدافع حرم علی الخصوص شهدای اخیر حادثه شاهچراغ بیان کرد: اثبات حقانیت انقلاب و زنده نگه داشتن یاد شهدا از مهم ترین اهداف برگزاری این پویش است.

وی با اشاره به نقش مهم نخبگان در پیشرفت های کشور بیان کرد: امروز با تکیه بر توان داخلی و استفاده از ظرفیت نخبگان، ایران اسلامی در زمینه های مختلفی اعم ازصنایع مختلف هسته‌ای، نانو، صنایع دفاعی موشکی و ساخت پهپاد در جهان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

فرخنده با اشاره به توطئه های چند ساله دشمن برای مقابله با انقلاب بیان کرد: دشمنان برای تسلط بر جامعه اسلامی و ضربه زدن به آن به دنبال تضعیف یاد خداوند و کم رنگ کردن معارف اسلام بوده که باز هم با شکست مواجه شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه تفکر لیبرال به معنی آزادی و بی بند و باری با پشتوانه علوم تجربی و مادی گرایی است؛ گفت: در این تفکر جایی برای روحیه جهادی و تفکر بسیجی وجود ندارد.

گفتنی است؛ اجرای تئاتر خیابانی، نمایش فیلم منتخب دانش آموز محصل هنرستان دخترانه هنرهای زیبای بیرجند در جشنواره گوهر فاطمی و جشنواره غذاهای بومی از جمله برنامه های این پویش بود. همچنین به تعدادی از اعضای حاضر در جلسه که به سوالات مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی پاسخ صحیح دادند، جوایزی اهدا شد.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور