نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: اگر اندیشه جهاد، بسیج، سازندگی، خدمت‌رسانی، مردم‌نوازی و ایثار گسترش پیدا کند دشمن برای همیشه ناامید می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در دیدار با جمعی از جهادگران در آستانه سالروز پیام تاریخی رهبر معظم انقلاب اسلامی به گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی در ۱۱ مرداد ۹۸، ضمن عرض تسلیت شهادت حضرت مسلم بن عقیل(ع) افزود: مسئله جهاد و ایثار دارای زوایای مختلفی است که تبیین درست هر زاویه آن نیازمند یک انسان دانشمند است.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم نمونه بارز یک فرد جهادگر را در تاریخ نام ببریم می‌توانیم به عمار یاسر اشاره کنیم لذا سمبل این قضیه عمار یاسر است که امیدواریم خداوند متعال شما را با عمار یاسر محشور کند و در این جبهه حق، تلاش، کوشش، فرهنگ، سیاست و جهاد شما مقبول درگاه احدیت قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه آن کسی که احسان می‌کند و باعث خوشحالی قلبی می‌شود در واقع خودش نیاز دارد که کمک کند، افزود: در دوره آخرالزمان که متاسفانه انسانیت فراموش می‌شود و اشرافیت‌ها و افکار لیبرالی بیگانه رقم می‌خورد، ممکن است کسی زحمات شما را حس نکند اما آنهایی که فطرت پاک انسانی خود را حفظ می‌کنند خوب می‌دانند که این نیاز انسان است.

وی گفت: خداوند متعال صحنه آزمایشی را آفریده است و هر انسانی را در چارچوبه‌ای قرار داده لذا بیش از آنی که فرد نیازمند به کمک نیاز داشته باشد، انسان با وجدان نیاز به کمک کردن دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: اسلام یعنی برنامه‌ای که خالق انسان، برای بهره‌بردای صحیح وجود انسان تعبیه فرموده است.

وی بیان کرد: از مرحوم آیت الله فاضل لنکرانی نقل شده است که فرموده‌اند من ۵۰ سال به عنوان اسلام شناس با تلاشی که کردم به این نتیجه رسیدم که پس از انجام واجبات، اگرچه کارهای خیر و مستحبات زیاد است، اما اگر همه‌ آنها را بگذارید و مشکلات مردم را رفع کنید تا امید و ایمان را زنده کنید، من به عنوان اسلام شناس می‌گویم که کار درستی انجام داده‌اید و فردای قیامت نیز اگر از شما بپرسند که چرا در کنار این همه مستحبات، این راه را انتخاب کردید، بگویید که فاضل لنکرانی اینچنین گفته است.

حجت‌ الاسلام و المسلمین عبادی اظهار داشت: در سر دو راهی زندگی یک عده به گمراهی وارد می‌شوند و یک عده نیز به راه رستگاری، کمال و فیض نائل می‌شوند و این دوراهی این است که یک عده می‌گویند من بیشتر کار کنم و سود برسانم و کمتر سود شخصی داشته باشم و دیگری می‌گوید، من کمتر کار کنم و بیشتر سود شخصی داشته باشیم.

وی ادامه داد: تمام دو راهی سرفرازی و ذلت بر روی این دو مسئله می‌چرخد و شما بسیار سعادتمند هستید که راه درست را انتخاب کرده‌اید.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه راهی که شما می‌روید بسیار موفق است و در هر کجا که ارائه دهید مُهر استاندارد بر آن زده خواهد شد، گفت: یک کشور و ملت وقتی سرفراز می‌شود که در آن اندیشه جهاد و ایثار حرف اول را بزند.

وی با بیان اینکه مسئله جهاد و ایثار مسئله‌ای نیست که تنها بوی اقتصادی دهد، گفت: اگر جوانان ما وارد این تفکر شوند به عنوان یک جبهه پیروز نیاز به هیچ جنگی نیست زیرا این خود، همه صحنه‌ها را فتح می‌کند.

امام جمعه بیرجند عنوان کرد: مقام معظم رهبری فرموده‌اند اقداماتی که انجام می‌دهید را به اطلاع مردم برسانید، لذا سعی کنید تلاش‌های خود را اطلاع رسانی کرده تا جوانان عزیز ما با ایده‌های خوب وارد بر این میدان شوند.

وی افزود: بستر امروز برای جوانان مناسب نیست زیرا در بمباران تبلیغ گمراه کنندگان هستند، اما اگر به صورت فنی و علمی در جبهه‌های هنری به مردم اطلاع‌رسانی کنید، این تفکر بسیار سریع فراگیر می‌شود.