#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: عناصر تروریستی که به نام خوارج به‌وجود آمدند، به اسم دین علی ابن ابیطالب (ع) را تکفیر کردند و امروز نیز همین‌ گونه است.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند در مسجد جامع المهدی (عج) افزود: این همه تهاجم دشمن و صبر مردم، دشمن را بی‌حوصله کرده اما دشمن آنچه را که انجام می‌دهد به اسم دین است در حالی که از دین در آن هیچ خبری نیست.

وی گفت: همه دنیا از شوروی کمونیست تا کشورهای پرادعای اروپا به سرکردگی آمریکا، استکبار جهانی، صدام یا وهابی‌ها و انواع و اقسام اسامی و مجاهدین خلق و دیگر گروه‌ها، به جنگ با ایران آمدند اما نگفته‌اند که جرم ما چیست؟ کسانی که بویی از دین نبرده‌اند به اسم دین، بالاترین متخصصین دین را تکفیر می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: آیا جمهوری اسلامی و انقلاب مردم با بیش از ۹۸ درصد رای که در دنیا سابقه ندارد و با ایمان و اخلاص، حق ندارد، نظام تشکیل بدهد.

وی افزود: دشمنان نه تنها با یورش نظامی بلکه با انواع و اقسام گزینه‌ها که خودشان می‌گویند روی میز است به جنگ ما آمدند، صدها هزار شهید، شکنجه‌گاه‌های عظیم که آزادگان سرافراز ما تحمل کردند اما پای ایمان‌شان ایستادند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی گفت: در قالب وهابیت، منافقین، مسیحیت و سایرین همه در جهت اجرای منویات کفر و شرک لیبرال دموکراسی غرب صورت می‌گیرد.

وی اظهار داشت: به اسم مسلمان، جهان را ناامن کرده‌اند و به دستور صهیونیست‌ها و ایادی غربی به اهل ایمان، مسجد، نمازهای جمعه و جماعت حمله می‌کنند، صحبت این است مردمی که از دور به اسم مسلمان یا غیرمسلمان نگاه می‌کنند به عنوان انسان، آیا این دین است و چقدر می‌خواهید بی‌تفاوت باشید.

خطیب جمعه بیرجند با اشاره به حمله خونین اخیر در مزار شریف افغانستان گفت: این جریان برای هر انسانی قابل ملاحظه است که به نمازخوان‌های شیعه حمله کرده و آنها را به خاک و خون کشیدند.

وی افزود: مرحوم آیت الله حسن‌زاده آملی می فرماید، مدارک ما در اسناد برادران اهل سنت آنقدر زیاد است که اگر همه آثار شیعه را بشورند و در آب بریزند هیچ نقصی در بنیان عقلانی و وحیانی ما ایجاد نمی‌شود چون همه وجود دارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به دین انگلیسی و آمریکایی بیان کرد: تمدن اینها از هر نوع وحشی‌گری بدتر است، کشورهای پرادعا در اروپا جنگ برپا کرده و صدام را مسلح کردند و میلیون‌ها انسان را به خاک و خون کشیدند.

وی با طرح این سوال که مجری این برنامه‌ها کیست گفت: کارشان این است و آیا اسم این تمدن است، همین‌ها روزی بر جمعیت ۲۰ میلیونی ایران ورود کردند و تمدن‌های اروپایی ۱۰ میلیون نفر مردم ما را از گرسنگی از پا درآوردند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه اکنون به اسم مسیحیت اقدام می‌کنند اظهار داشت: اینها چه ربطی به حضرت مسیح (ع) دارد، این کار نه تنها ربطی ندارد که نمی‌تواند ربط داشته باشد.

وی گفت: آنچه در دنیا به اسم دین حضرت مسیح مطرح است یک برنامه استعماری بوده که غربی‌ها ساخته‌اند و بر پایه آن به عنوان تذویر در کنار زور و زر بر مردم جهان سلطه پیدا می‌کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی عنوان کرد: اگر سندی مانند قرآن نبود پیامبری حضرت مسیح از هیچ طریقی قابل اثبات نبود، به این دلیل که چه از نظر انتصاب، چه از نظر محتوا و چه از نظر اجرا و عمل و احکام هیچ سندی دلالت ندارد جز اینکه آنچه به عنوان انجیل به حضرت مسیح منتسب می‌کنند، ۱۰۰ نوع انجیل وجود دارد و کدام مال مسیح است.

وی یادآور شد: هیچ حرفی برای گفتن ندارند و باید مقداری خود را آماده کنیم و در هر پست و سنگری باید نیرو داشته باشیم در غیر این صورت مسوول هستیم.

امام جمعه بیرجند گفت: محتوای آنچه به عنوان انجیل ارائه می‌دهند، خرافاتی است که نه تنها یک پیغمبر که یک آدم معمولی چنین حرف‌هایی نمی‌زند، از لحاظ اجرای احکام هم می‌گوید در تمام هفته هر خلافی کردید یکشنبه در کلیسا پول بده تا خلاف شما بخشیده شود.

وی افزود: چه به اسم مسیحی که در واقع صهیونیستی است، چه به اسم وهابی یا مجاهد خلق یا سایر، به جان و مال مردم کشورها حمله می‌کنند، شهرها را ویران کرده و مردم را می‌کشند، برخلاف قوانین در کشورهای دیگر دخالت کرده و این چنین می‌شود که دهها هزار پناهنده یا کودک ناپدید می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی بیان کرد: از وقتی نظام مقدس جمهوری اسلامی براساس فطرت، عقل، وحی، دلیل و قرآن تشکیل شد همه دنیا به جنگ ما آمده اما مشخص نکرده‌اند جرم ما چیست.

وی گفت: نادان‌هایی که از دین هیچ نمی‌دانند به اسم دین یا مجری بوده یا پول می‌گیرند؛ از سلاح‌ها برای کشتار مردم استفاده کرده و دیگران را تکفیر می‌کنند که هم باید خندید و هم گریه کرد.

امام جمعه بیرجند تصریح کرد: بدتر از آن، انسان‌هایی که از دور نگاه می‌کنند، سکوت کرده و هیچ قضاوتی ندارند، نسخه مطابق با اصل است.

وی افزود: عناصر تروریستی که به اسم خوارج به‌وجود آمدند به اسم دین، علی ابن ابیطالب (ع) را تکفیر کردند و امروز نیز همین‌ گونه است، دشمنان علی و فرزندانش، محبین امیرالمؤمنین (ع) را تکفیر می‌کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه کمالات حضرت علی (ع) بر هیچ کسی پوشیده نبوده و نیست گفت: تا کی می‌خواهید نسبت به این جریانات مخوف، ضد خدا، ضد پیغمبر، ضد ارزش‌ها و ضد انسانیت بی‌تفاوت باشید.

وی افزود: در هر رشته و حوزه‌ای از کشاورزی، بیماری، مهندسی ساختمان باید به متخصص امین مراجعه کرد پس چطور نسبت به دین هر کسی با هر نادانی نظر می‌دهد و ما از او دفاع می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: در جنایات اخیر مسجد الاقصی، پس از ۸۰ سال مسلمانان نامسلمان از دور نگاه می‌کنند و اکنون بر برادران مظلوم فلسطینی ما چه می‌گذرد.

وی گفت: امارات و عربستان از این جنایات‌های صهیونیستی پشتیبانی کردند و بعد تعیین می‌کنند چه کسی مسلمان است یا مسلمان نیست، همان سعودی‌ها، دیگر کشورهای مسلمان را تکفیر می‌کند، یا آمریکای تروریست دیگر کشورها را تروریست می‌نامد و دنیا مسخره شده است.