نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: آرای مردم به عنوان یک امانت باید صیانت شود و به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا حفظ سلامت مردم هم ضروری است.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز دوشنبه در دیدار استاندار خراسان جنوبی و هیات همراه ضمن تبریک دهه کرامت گفت: خواسته مردم و بنده در این روزها بیداری و زمان‌شناسی مسوولان است که بسیار اهمیت دارد.

وی اظهار داشت: بیداری و زمان‌شناسی مسوولان می‌تواند رفاه و آسایش مردم را تامین کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: انتخابات برای مردم ما فرصت بسیار ارزشمندی است تا در یک فضای صمیمی، خدمتگزاران خودشان را چه در شورای روستا و شهر باشد و چه در ریاست جمهوری برای چهار سال آینده تعیین کنند.

وی افزود: آرای مردم یک امانت است که باید از آن صیانت شود، علاوه بر این به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا سلامت مردم هم باید حفظ شود.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: مسوولان ذی‌ربط باید تلاش کنند امنیت و آرامش فکری و امنیت محیط زندگی مردم را تامین کنند که این همواره وجود دارد.

وی افزود: به دلیل شرایط ویژه‌ای که در آن قرار داریم و اینکه دشمن در دشمنی خود کم نمی‌آورد، ما باید همه احتمالات را بسنجیم و متناسب با احتمالات، آمادگی لازم را داشته باشیم.

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی با اشاره به تحولات منطقه گفت: بعد از پیروزی‌های مختلفی که برای مظلومان عالم و رده‌های مقاومت پیش آمد و در ۱۲ روز ارتش به اصطلاح شکست‌ناپذیر رژیم صهیونیستی را به زوزه واداشت و چه در سوریه که انتخابات ریاست جمهوری بسیار باشکوه بود و اخیرا هم که این سگ قلاده به گردن استعمار (نتانیاهو) کارش تمام شد و مردم از شرش راحت شدند؛ امیدواریم که زمینه بسیار مساعدتری پیش بیاید و با شکست‌های پیاپی که اینها چه از نظر سیاسی و چه از نظر نظامی تحمل می‌کنند، آنجا هم خانه مردم به صاحبش برگردد.

وی اظهار داشت: امیدواریم مسلمان‌ها هم از خواب غفلت بیدار شوند و نسبت به خانه خودشان که خانه خدا هم هست یعنی قدس عزیز بی‌تفاوت نمانند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: در زمان درگیری فلسطین با رژیم صهیونیستی، مردم سراسر جهان حتی کشورهای غربی با وجود ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های موجود همراه با مردم مظلوم آن، فریاد آزادی فلسطین را سر دادند و بعد از پیروزهای اخیر غزه نیز در جشن پیروزی آنها شرکت کردند که این مساله خیلی مهمی است.

وی افزود: امیدواریم که جشن مردم ما در ایام ولادت امام رضا (علیه السلام) مکمل همه این جشن‌ها باشد و شرایطی برای جهان پیش آید که بشر از دست این غول‌های بیابانی وحشی که دنیا را برای همه انسان‌ها نا امن کردند نجات پیدا کند، شما هم با حسن تدبیر خودتان در این ثواب سهمیه داشته باشید.

استاندار خراسان جنوبی امروز با نماینده ولی فقیه در استان دیدار و گفت و گو کرد.

حمید ملانوری در این دیدار به ارائه گزارش مبسوطی از اقدامات انجام شده در راستای مدیریت شرایط موجود در آستانه انتخابات پرداخت و برنامه‌های استان به منظور حفظ سلامت و امنیت انتخابات از دیگر مباحث مطرح شده در این دیدار بود.

معاون استاندار و رییس ستاد انتخابات استان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی نیز در قالب گزارش‌های جداگانه از اقدامات حوزه فعالیتی خود گفتند.