نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: در هر فردی ابتدا باید جایگاه توحیدی محکم باشد تا بعد بتواند با کفر، شرک و نفاق مبارزه کند.

 حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در دیدار اعضای جامعه روحانیت مبارز خراسان جنوبی ضمن تبریک میلاد امام محمد باقر (ع) و بزرگداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: شناخت جایگاه هر مسئولیتی که انسان می‌پذیرد بسیار مهم است و اینکه گاهی افراد نمی‌توانند جایگاهشان را حفظ کنند به خاطر این است که برایشان تعریف نشده است.

وی افزود: جامعه روحانیت مبارز در باطن خود دارای تعریفی است و آن اینکه با کفر، نفاق و ظلم مبارزه می‌کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: کلمه روحانیت یک کلمه وارداتی بوده و آنچه برای ما مطرح است، علمای دین است.

وی تصریح کرد: برخی افراد که اهلیت علمی، ایمانی و اخلاقی ندارند و ابزار دست کفار و مشرکین هستند، شرک را برای افراد تعریف می‌کنند و براساس دیکته‌های استعمارگران، به عنوان مثال توسلات را شرک می‌دانند در حالی که معنای آن را خود متوجه نمی‌شوند زیرا عالمی که ما در آن خلق شده‌ایم تمامش توسلات است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: کار اصلی جامعه، توحید سیاسی است و این در حالی است که هیچ بُت، شرک و کفری بدتر از شرک سیاسی نیست.

وی افزود: از گذشته تاریخ تا به امروز همه آنچه که ۱۲۴ هزار پیامبر و اوصیای الهی را به انزوا کشانده، دیدگاه‌های سیاسی بوده است.

امام جمعه بیرجند بیان کرد: وقتی کسی طاغوت را می‌پذیرد یا به نحوی در جایگاه سیاسی خود به طاغوت تمایل پیدا می‌کند، یعنی با همه پیغمبران در حال جنگ است.

وی گفت: رشته توحیدی را کسی می‌تواند ادعا کند که هیچ شائبه پیوند و گرایش ذهنی به طاغوت نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه فاسق، منافق است و منافق، مشرک و مشرک، ظالم و ظالم، کافر است اضافه کرد: کسی که حق را نبیند و به باطل گرایش پیدا کند، طاغوت است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه کسی که غیر از خدا از هیچ فرد دیگری نترسد، می‌تواند با ظلم، کفر و نفاق مبارزه کند گفت: کسی که مومن است به این معنا نیست که مشکلی به سراغش نمی‌آید بلکه مشکلات برای او شیرین و سرشار از زیبایی است.

وی با اشاره به هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدا افزود: ما ۴۰ سال انقلاب را تجریه کرده‌ایم که سرشار از فراز و نشیب بوده لذا اکنون که جامعه روحانیت مبارز و پیوند علمای دین می‌خواهد مجددا تجدید سازمان کند، باید شرط اولیه را که همان توحید خالص است مدنظر قرار دهد، زیرا اگر آن حاصل نشود، موفقیت حاصل نمی‌شود.