#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

 نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: توحید یعنی اینکه براساس بایدها و نبایدهای دین حرکت کنیم وگرنه کسی که معیارش پول، شهرت و طاغوت است نمی‌تواند موحد باشد.

 حجت‌الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند افزود: هر انسانی برای رشد سرمایه حیات خویش بر نقشه راهی که اوصیا دادند و ترسیم کردند باید عمل تا به سوی رستگاری حرکت کند که موجب رشد سرمایه حیات ما است.

وی گفت: از نظر اجتماعی هم همین طور است و فقط شامل مسائل فردی نیست و مسائل اجتماعی هم‌ باید براساس نقشه راه توحید و عبودیت قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: رشد و کمال جامعه وقتی تحقق پیدا می‌کند که امور بر این اساس تنظیم شود.

وی افزود: مسائل سیاسی، نظامی و حکومتی هم باید در این مسیر باشد و مهمترین مسأله حکومت این است که مربی جامعه باشد و وقتی می‌توان جامعه دینی تربیت کرد که حکومت دینی باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی گفت: نقشه راه انسان از طریق فرمول عبودیت باید باشد که نتیجه آن انسان در مسیر کلمه توحید است.

وی گفت: امام حسین (ع) در پاسخ به سوال کسی که از توحید سوال کرد، می‌فرمایند “توحید برای مردم هر زمانی، شناخت پیشوا و ولی آن زمان است” که حرف بسیار عمیقی است.

امام جمعه بیرجند یادآور شد: توحید عملی وقتی تحقق می‌یابد که انسان از پیشوایی که از طرف خداست، پیروی کند و چنانچه کسی نسبت به این جهت شناخت کافی پیدا نکند، زندگی و مرگش در مسیر جاهلیت است.

وی افزود: ما در زمانی قرار گرفتیم که مکتب امامت در این شرایط آخرالزمانی در راه صحیح قرار دارد و باید توحید عملی را برابر آنچه فرمانروای الهی ابلاغ می‌کند عمل کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی گفت: با توجه به جریانات آخرالزمانی، کشور کشتی همچون نوح می‌خواهد که از دریای خطرناک به حرمت ولایت جان سالم به در برد و این مهم بر پایه تقوا استوار است.

وی تاکید کرد: انسان باید به دنبال رستگاری برود و مسوول این رشد خود انسان است، نقشه راه را پیامبر اسلام (ص) بارها فرموده که به سمت رستگاری بروید.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی افزود: خدا نیاز به عبد بودن انسان ندارد و خدا آسمان و زمین را آفرید که انسان به آن نیاز دارد، این سخت‌افزار را خدا آفریده تا به انسان خدمت کند و نرم‌افزار هستی که دین و عبودیت خداست براساس نیاز بشر بوده نه نیاز خدا؛ زیرا خداوند غنی بالذات است.

وی گفت: حقیقت توحید، قله کمال انسان است و برخی‌ افراد در مسائل دین دخالت می‌کنند که اهلیت ندارند و برگرفته از نوکری استکبار هستند لذا نمی‌شود امثال ابوسفیان موحد باشند زیرا توحید نشانه دارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی اظهار داشت: نشانه اینکه انسان واقعا راه توحید می‌رود و وارد در مسیر اخلاص می‌شود این است که به هرچه خداوند حرام کرده ورود پیدا نمی‌کند نه اینکه بیگانه را بپرستد و در مسیر توحید هم باشد.

وی افزود: باید دقت کنیم که به اسم اسلام، موحد و انقلابی بودن عمل و موضع سیاسی و اجتماعی ما مورد بهره‌برداری دشمنان خدا قرار نگیرد که این همان مقام هوشیاری اهل ایمان است.

استاندار خراسان جنوبی هم امروز با حضور در نماز جمعه بیرجند با شماری از مردم به‌صورت چهره به چهره دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدارها که تعدادی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی نیز حضور داشتند، مسائل و درخواست‌های مردم بررسی و دستور پیگیری آن به مدیر مربوطه ارجاع شد.