نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: آن دسته از افرادی که می‌توانند فرهنگ دین را در صحنه میدانی نه فقط بحث‌های نظری، تبلیغ کنند و به آن شکل دهند، باید وارد میدان شوند.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در دیدار با مسوول قرارگاه خاتم الاوصیا(ص) اظهار داشت: اگر سطح فکری انسان به حقیقت توحید برسد و به لازمه آن به حقیقت تسلیم و اسلام برسد، به معنی آن است که همه کارهای او بر اساس توحید بوده و سفره نفسانیاتش را جمع کرده است.

وی افزود: در زمانی که دنیا به ۲ نیم کره شرقی و غربی تقسیم شده بود، انقلاب اسلامی ایران در کمال ناباوری به وجود آمد که هنوز هم باور آن برای استعمارگران سخت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این انقلاب به صورت طبیعی باید به بلوغ برسد، خاطر نشان کرد: از محیط قبل از سال ۵۷ نمی‌شود انتظار داشت که به مرتبه به سیستم سلمان فارسی برسیم، لذا هر آنچه که در این چهل سال گذشته است، شرایط طبیعی این قضیه بوده است.

وی تصریح کرد: گام دوم انقلاب یعنی اینکه به حد نصابی برسیم که در یک دیدگاه توحیدی، همه افراد یکسان فکر کنند و در صدها موضوعی که با آن برخورد می‌کنند، برخوردشان یکی باشد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی ادامه داد: اگر بحث حقیقت حق، حق‌گرایی و تسلیم در برابر خداست، موضوع هر چه باشد، انسان‌های متعهد وقتی با آن روبه‌رو می‌شوند در خود یک لحظه تردید راه نمی‌دهند، که ما باید به این سمت حرکت کنیم.

وی گفت: توحید برای هر موضوعی یک حکم مشخص دارد که انسان متعهد در هر جای کره زمین باشد، می‌داند که حکم این موضوع در دیدگاه توحیدی چیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: در گام اول انقلاب مرحله آزمون و خطا را پشت سر گذاشته‌ایم و اکنون باید وارد بر مرحله‌ای شویم که «توحید الکلمه» را پیدا کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی اضافه کرد: آنچه در گام دوم مورد انتظار بوده، این است که زمینه‌ها آماده شود، لذا قدم‌های خوبی در حال برداشته شدن است که امید است توسعه پیدا کند.

وی افزود: در دیدگاه ایمانی ما چیزی به نام چالش نداریم زیرا معتقد هستیم هر آنچه که از جانب خداوند حکیم نازل می‌شود، زاویه خیر دارد و این ما هستیم که باید آن زاویه را پیدا کنیم.

امام جمعه بیرجند تصریح کرد: اگر چنانچه وجود توحیدی پیدا کنیم و رنگ‌های مختلف نفسانی را بزداییم دقیقا آنچه از طرف خدا برای ما می‌آید خیر محض خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه از صحرای کربلا صحنه‌ای سخت‌تری نداریم اما تمام آن خیر و زیبایی است، گفت: وقتی ایمان، ایمان حضرت امام حسین(ع) و یارانش شد، آن زمان دیگر همه چیز در اختیارش قرار دارد و همه چیز خیر محض است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه مشکلاتی که وجود دارد نفسانی است و به خود ما برمی‌گردد، افزود: کم آوردن ما در هر مسئله‌ای به خاطر ضعف ایمانی است، اما اگر چنانچه این ضعف را جبران کنیم همه مشکلات حل خواهد شد.

وی  گفت: امروز شرایط جهان، منطقه، ایران و اشخاص تغییر کرده و بسیار جای امیدواری است زیرا صداهای امیدوار کننده را برای نجات نوع بشر از خیابان‌های واشنگتن، لندن و برلین می‌شنویم و این یک فرصت بزرگ است که باید از آن بهره ببریم.