امام جمعه اهل سنت بیرجند گفت: ما باید در رابطه با مردم و دیگران اخلاق پیامبر اسلام (ص) را داشته باشیم که با مردم مهربان و نرم بود.

مولوی «غلام حیدر فاروقی» روز چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی علما و بزرگان اهل سنت خراسان جنوبی که به مناسبت هفته نیروی انتظامی در ستاد فرماندهی استان برگزار شد افزود: خداوند به پیامبر می‌فرماید اگر تو سختگیر بودی هرگز مردم اطرافت جمع نمی‌شدند و انسان باید نسبت به دیگران نرمش و اخلاق نیکو داشته باشد.

وی بیان کرد: مومن با اخلاق نیکو و صحبت نرم با دیگران درجه روزه‌دار و شب زنده‌دار را کسب می‌کند و برخورد ما با مردم باید نرم باشد و این روش را همه ما داشته باشیم.

امام جمعه اهل سنت بیرجند ادامه داد: پیامبر (ص) می‌فرماید بهترین مسوولان کسانی هستند که شما به دلیل خدمت صادقانه آنها را دوست دارید و آنها هم شما را دوست دارند و شما برای موفقیت آنها دعا می‌کنید و این رابطه باید بین مسوولان و مردم باشد.

وی گفت: پست و مقام موقت است و فقط عمل نیک از انسان باقی می‌ماند که امیدواریم خداوند به همه ما توفیق خدمت به نظام و مردم را عنایت فرماید و به برادران نیروی انتظامی در خدمت صادقانه توفیق عنایت کند.

مولوی فاروقی افزود: تامین امنیت خطیرترین وظیفه نیروی انتظامی است که نزد خدا اجر و پاداش زیادی دارد.

وی اظهار داشت: وظیفه اصلی برادران نیروی انتظامی تامین نظم و امنیت است و پیامبر اسلام (ص) می‌فرمایند که نعمت‌هایی پنهان است و آنها امنیت و سلامتی است.

برنامه‌های هفته نیروی انتظامی امسال با شعار «با هم برای امنیت و سلامت» ۲۶ مهر تا دوم آبان برگزار می‌شود.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی امروز با علما و بزرگان اهل سنت نشست هم‌اندیشی برگزار و بر تداوم تعامل مرزنشینان و مرزبانان برای حفظ و ارتقای امنیت در این منطقه کرد.