محبی مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی  با بیان این مطلب خاطر نشان کرد: همه مسئولان و مدیران روابط عمومی های دستگاه های اجرایی در اسرع وقت نسبت به، به روزرسانی اطلاعات ارتباطی خود در سامانه ۱۱۸ شرکت مخابرات اقدام نمایند.
محبی با اشاره به اقدام شرکت مخابرات در تغییر شماره تلفن ها در اقصی نقاط شهر و نقل و انتقالات برخی دستگاه ها، اظهار داشت: یکی از ایرادات وارده بر شرایطِ برخی دستگاه ها این است که بعد از این تغییرات شرکت مخابرات و یا جابه جایی ها و نقل مکان کردن ها، اطلاعات شماره تلفن های خود را در مرکز ۱۱۸ مخابرات به روز نکرده اند.
به گفته وی؛ این کوتاهی ها سبب شده افراد برای دسترسی به دستگاه ها و پیگیری مشکلات خود از طریق تماس تلفنی با مشکل مواجه شوند.
مدیرکل روابط عمومی استانداری متذکر شد: تعدد خط های ارتباطی نیز می تواند این ابهام که دستگاه ها پاسخگو نیستند را برطرف نماید.
محبی ادامه داد: وجود یک خط ارتباطی و تماس های مکرر، احتمال پشت خطی بودن فرد تماس گیرنده و تصور عدم تعهد و پاسخگو نبودن را تشدید می کند.
وی گفت: مدیران دستگاه های اجرایی باید همکاری نموده در این خصوص هم تصمیمی جدی اتخاذ نمایند.
مدیرکل روابط عمومی استانداری تصریح نمود: در شرایط موجود و با شیوع ویروس کرونا باید راه های ارتباط مجازی مردم با دستگاه ها فعال تر گردد.
محبی افزود: دستگاه ها باید تلاش کنند امکانات دسترسی به خدمات را به نوعی گسترش دهند که فرد برای رفع نیاز خود به دستگاه، مراجعه حضوری نداشته باشد.
وی تأکید کرد: معرفی راه های ارتباطی از قبیل شماره تلفن، ایمیل، کانال های فعال در فضای مجازی و… راهی برای بهره برداری مردم از خدمات دستگاه هاست.
به گفته وی؛ مردم می توانند از طریق این راه های ارتباطی به راحتی با دستگاه مربوطه در تماس باشند و مطالبه خود را مطرح نمایند.
مدیر کل روابط عمومی استانداری اظهار داشت: مهمترین وظیفه روابط عمومی ادارات، نهادها و دستگاه های اجرایی، پاسخگویی به مطالبات مردم است.
محبی گفت: از آن جایی که روابط عمومی، حلقه اتصال مردم با دستگاه می باشد، لذا باید از پس این وظیفه خطیر به خوبی برآید.
وی تأکید نمود: موضوع پاسخگویی به مطالبات مردمی از مواردی است که در ارزیابی دستگاه های اجرایی لحاظ می گردد.
به گفته وی؛ در ارزیابی عملکرد روابط عمومی دستگاه ها نیز موضوع پاسخگویی به مطالبات و پیگیری خواسته های مردم از ملاک های امتیازآور می باشد.