فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: از جمله ماموریت‌های نیروی زمینی سپاه ایجاد و برقراری امنیت پایدار است و سپاه تلاش دارد که اقدامات محرومیت‌زدایی خود را در منطقه شرق کشور گسترش دهد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، سردار محمد پاکپور روز چهارشنبه در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در بیرجند افزود: اساسی‌ترین موضوعی که به پایداری امنیت منطقه شرق کشور کمک می‌کند، برطرف کردن محرومیت مردم در این منطقه است و اقدامات خوبی هم در حال انجام است.

وی به مواردی از وظایف نیروی زمینی سپاه پاسداران اشاره کرد و گفت: از شمالی‌ترین مناطق کشور و مرزهای شمالی، منطقه شمال غرب همچنین جنوب شرق کشور در مرز و عمق و شمال شرق هم به جز مرز بقیه مسئولیت‌های امنیتی با نیروی زمینی سپاه است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران اظهار داشت: الحمدالله در مناطق تحت کنترل، امنیت برقرار است و مشکل خاصی وجود ندارد.

وی افزود: بعضی از اتفاقات طبیعی هستند؛ بالاخره ضدانقلاب، آمریکایی‌ها، سرویس‌های کشورهای فرامنطقه‌ای و منطقه‌ای آرام ننشستند و دائم در حال تلاش هستند که امنیت را به عنوان برند جمهوری اسلامی در سطح جهان، دچار خدشه و آسیب کنند ولی به لطف خدا تاکنون موفق به انجام این کار نشدند.

سردار پاکپور گفت: تمام برنامه‌هایی که دشمنان طراحی و پیش بینی کردند و حتی به صحنه اجرا هم آوردند، در آن موفق نبودند، ضربه خوردند و مشکل پیدا کردند.

وی تصریح کرد: سرویس‌های امنیتی دشمن فعالیت‌های بسیار زیادی دارند که همه نقشه‌های آنان متوجه جمهوری اسلامی است.

وی ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید مبعث افزود: بسیار خوشحال شدیم که امروز توفیق دیدار حاصل شد و ان شاء الله خداوند به شما سلامتی عنایت کند تا همه عزیزان و دوستان از محضر جنابعالی فیض ببرند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند هم در این دیدار گفت: جایگاه سپاه پاسداران این است که رهبران فساد، آدمکش و آنهایی که به دنبال تجزیه حقوق انسان‌ها هستند را از میان بردارند تا مردم از دست آنها راحت شوند.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی ضمن تبریک عید مبعث افزود: دیدار فرماندهان سپاه هم برای من جای تبریک دارد و از این دیدار بسیار خوش وقت هستم.

وی با اشاره به حدیث”الجُنُوُد بِإذنِ اللّه ِ حُصُونُ الرَّعیَّهِ وَ زَینُ الوُلاهِ وَ عِزُّالدِّینِ وَ سُبُلُ الأَمنِ وَ لَیسَ تَقُومُ الرَّعِیِّهُ إلاّ بِهِم” گفت: شما خدا را خیلی شکر کنید که از جایگاه شما در این حدیث چه تعریف و تعبیری شده است.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه زیربنای پیشرفت همه امور وجود امنیت پایدار است، اظهار داشت: همه افرادی که کار خیر می‌کنند اجر دارند، آن کار می‌خواهد اقتصادی، فرهنگی، آموزشی، اداری و غیره باشد و نیروهای مسلح و کسانی که دست اندرکار امنیت کشور هستند در همه این امور خیر بدون اینکه از آنها چیزی کم شود، شریک هستند به همان دلیلی که اول باید امنیت برقرار باشد تا کارهای دیگر در سایه امنیت به انجام برسد.

وی گفت: هر کاری بخواهد انجام شود شرط اول آن امنیت است و خداوند شما را وسیله‌ای قرار داده تا امنیت حاصل شود.

وی با اشاره به نامه سردار شهید سلیمانی به فرزندشان، آن را فوق‌العاده زیبا خواند و افزود: در این نامه آمده که هرگز نمی‌خواســتم نظامی شــوم، این راه را انتخاب نکردم که آدم بکشم، تو می‌دانی من قادر به دیدن بریدن سر مرغی هم نیستم. من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن. خود را سرباز در خانه هر مسلمانی می‌بینم که در معرض خطر است و دوست دارم خداوند این قدرت را به من بدهد که بتوانم از تمام مظلومان عالم دفاع کنم، برای آن زن بچه به سینه چسبانده هراسان و برای آن آواره در حال فرار و تعقیب، که خطی خون پشت سر خود بر جای گذاشته است می‌جنگم.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی در ادامه و تبیین آیه ۳۹ سوره انفال گفت: در سیستم نظامی مکتب انبیا همواره جنگ برای صلح است و لذاست که خیلی هدفمند است به این معنا که باید به جایی برسد تا آنهایی که آدمکش هستند، فتنه می‌کنند و به جان و ناموس مردم تعرض دارند، خلع سلاح شوند.

وی اضافه کرد: در لشکر اسلام کسی شروع به جنگ نمی‌کند و اولین تیر را شلیک نمی‌کند؛ این معنا دارد، این فرهنگ است، این مکتب انبیا است.

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی گفت: ملت‌های غربی و خود اروپا و آمریکا فهمیده‌اند که سران آنان چه جنایاتی علیه انسانیت انجام می‌دهند، این که بیش از یک سال جلیقه زردها با اعتراض و عدالت‌خواهی در خیابان‌های فرانسه راه می‌افتند ولی آنها را می‌زنند و می‌کشند، اینها حرف دارند و حرفشان عدالت‌خواهی است.

وی افزود: در آمریکا و کشورهای مختلف دیگر همه متوجه شدند که تا در دنیا سلطه استکبار و ستمگران کوتاه نشود دنیا آرام نمی‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که مطابق با دین، انقلاب و اسلام ما است در تعدی و تجاوز به هیچ کشوری به عنوان شروع کننده جنگ جایز نیست.

وی افزود: اگر کسی به یک انسان یک سیلی بزند باید دیه آن را بپردازد و پاسخگو باشد و هیچ کس حق تعدی و تجاوز ندارد حتی امر و نهی جز از ناحیه سیستم ولایی و خدا که به زبان عقل و علم و ولایت و حکومتی باشد مجاز است در غیر این صورت کسی نمی‌تواند به دیگری امر و نهی کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: این فقه اسلام است تا چه رسد به اینکه به کسی سیلی بزنند، حالا مشاهده کنید سران استکبار زنان، کودکان، شیعه، سنی، مسلمان و غیرمسلمان را می‌کشند که اگر جلوی اینها را نگیرند، چه کار می‌کنند.

وی اظهار داشت: پدر و مادرتان و اجدادتان را دعا کنید چون شیر پاکی خوردید و خداوند به شما سمتی واگذار کرده که شایسته آن هستید.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: خدا شما را دوست دارد و شما هم او را دوست دارید، شما در خیر همه افرادی که کار می‌کنند شریک هستید و این چیز کمی نیست.

وی افزود: امیدواریم شرایطی فراهم شود که صاحب اصلی بیاید و مقام معظم رهبری بزرگوار پرچم را به دست ایشان بسپارند و برای همه مردم جهان فرج شود چون بحث فقط ایران نیست؛ در یمن، نیجریه، عراق، افغانستان، فلسطین و خود آمریکا چه می‌گذرد؟

وی گفت: ۵۰ میلیون گرسنه در آمریکا وجود دارند و مگر به آنها اجازه می‌دهند که حرف بزنند، در کشورهای اروپایی همین طور لذا با ظهور منجی بشر نجات پیدا خواهد کرد و ما هم برای شما دعا می‌کنیم، خدا بر توفیقات‌تان بیفزاید و کارتان مورد رضایت صاحب اصلی انقلاب و امام معصوم قرار بگیرد.