نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تأکید کرد: اقدامات دولت سیزدهم در کشور و در استان خراسان جنوبی زیربنایی و آینده ساز است.
آیت الله سیدعلیرضا عبادی امروز(۱ شهریور) در دیدار استاندار خراسان جنوبی با بزرگداشت هفته دولت انقلابی و مردمی اظهار کرد: امیدواریم از این فرصت حداکثر استفاده را ببرید و نفع مردم صورت بگیرد.
🔹نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: بر هیچ کسی پوشیده نیست که دولت سیزدهم و به‌خصوص رئیس جمهور که از نوع همان رجایی و باهنر است هم از نظر کمیت حداکثر وقت را می‌گذارد، آرامش ندارد و شب و روز نمی‌شناسد و هم از نظر کیفیت نوع کارها زیربنایی و آینده‌ساز است که ظهور و بروز آن برای افراد عمومی در آینده ظاهر خواهد شد.
🔹امام جمعه بیرجند با تأکید بر اینکه مردم سرمایه بزرگ کشور هستند، ادامه داد: بنابراین در کنار انواع و اقسام اقدامات زیرساختی، برای اینکه سرمایه اصلی نظام که مردم هستند را یاری برسانیم باید انواع اموری که انجام شده و می‌شود در برنامه‌ های مشخصی برای مردم تبیین شود.
🔹آیت الله عبادی بیان کرد: در این راستا رسانه ملی می‌تواند در ساعات قابل قبول و مشخصی از شبانه ‌روز و رسانه مکتوب در صفحات مطلوبی این تبیین‌گری و اطلاع‌رسانی را برای عموم مردم انجام دهند.
🔹نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه جامعه ما تحت فشار بمباران تبلیغات رسانه‌های بیگانه است، افزود: دشمن که کارش را انجام می‌دهد ولی ما باید برای دفاع از مردم مظلوم به آنان آگاهی بدهیم، تا تحت تأثیر شبهات دشمن قرار نگیرند و خودشان چند قدم جلوتر باشند و به این شبهات پاسخ دهند اما مسئولان باید اطلاعات و مستندات لازم را در اختیار مردم قرار دهند.
🔹وی با اشاره به اینکه مردم در حالت روانی باید احساس کنند در بهترین شرایط جهانی قرار دارند، منتهی دیگران در تبلیغات خیلی فنی عمل می‌کنند، متذکر شد: سال گذشته در کشورهای اروپایی ۶۳ هزار نفر از گرما و در همین زمستان سال قبل هم ۶۸ هزار نفر از سرما فوت کردند اما اگر یک نفر در ایران فوت می‌کرد چه می‌شد؟!
آیت الله عبادی تأکید کرد: برای آگاهی مردم باید راه چاره قابل قبولی داشته باشیم که اکنون متأسفانه نداریم و از همین جهت تمام کارهای عظیمی که دولت سیزدهم انجام می‌دهد تحت الشعاع است.
🔹امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه اقدامات زیرساختی و دراز مدت بسیار ارزشمند است اما مسائل روزمره مردم مشکلاتی دارد که مردم آنها را می‌بینند و گلایه می‌کنند، گفت: اینکه اجناس هر مغازه‌ ای قیمت‌های متفاوتی دارد و گران فروشی می‌شود، مردم با این مشکلات مواجه هستند.
🔹وی با بیان اینکه عواملی که این مشکلات را بر کشور تحمیل می‌کنند خودشان باز گلایه دارند که ببینید این وضعیت جمهوری اسلامی است، تصریح کرد: حالا شما هرچند آمار و ارقام مستند بیاورید درد او را دوا نمی‌کند چون درد او کارهای روزمره است.
🔹آیت الله عبادی تأکید کرد: یکی از چیزهایی که به هر حال برای مردم سئوال است همین که این دولت با همه خوبی‌ها، اما در برخی مسئولیت‌های کلیدی که سرنوشت اقتصادی مردم به آن وابسته است افرادی منصوب می‌شوند که آن انتصاب نه تنها قابل قبول نیست که منشأ مشکلات است.
🔹امام جمعه بیرجند گفت: جالب اینجاست که این مسئله را خود همان‌ کسانی که کار را خراب می‌کنند به عنوان اظهار قدرت ذکر می‌کنند؛ در هفته‌نامه پرتو نوشته بود مافیای مالک اقتصادی کشور (دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی) در سخنانی گفت: « الان هم که اگر سلاح ورزی برود یک سلاح ورزی دیگر می آید چون اکثر اتاق بازرگانی دست همفکران ماست. من خودم اندازه چندتا نماینده مجلس قدرت دارم!» یعنی خودش آدرس می‌دهد که کارها که خراب می‌شود ما انجام می‌دهیم؛ باید این مسائل برای مردم تحلیل شود.
🔹وی با اشاره به اینکه هر جایی اینها مهره‌چینی‌ کنند دیگر همراه دولت سیزدهم نیست، ادامه داد: باید برای مردم این مسائل بیان شود که دولت را چگونه و با چه شرایط سختی تحویل گرفت با خزانه خالی و بدهکاری های عظیم از دولت قبل که باید همه درآمدها صرف پرداخت این بدهی‌ها شود.
🔹آیت الله عبادی با تأکید بر اینکه هفته دولت فرصت بسیار مناسبی است که همه این مطالب و اینکه دولت سیزدهم بدون استقراض و تعطیلی واحدهای تولیدی اقدامات بزرگی انجام داده را برای مردم بازگو کنند تا امیدوار شوند و بدانند در بهترین شرایط هستیم، افزود: دشمن دانا و دوستان نادان از سویی و تنبلی از سویی دیگر کاری می‌کند که مردم با این همه امتیازاتی که دارند گلایه‌مند باشند.
🔹وی تأکید کرد: امروز مشکل مردم را آگاهی و حل معضلات روزمره، حل می‌کند

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور