#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند: در یک هفته اخیر مقدار تزریق دز سوم واکسن کرونا در استان ۵۹ درصد افزایش داشته ، اما همچنان مراجعه مردم به مراکز واکسیناسیون کم است.

 دکتر موسوی میرزایی با بیان اینکه  در هفته های قبل حدود ۴۲ هزار و ۴۰۰ دز واکسن نوبت سوم تزریق شده ، گفت:  در یک هفته اخیر به ۲۴ هزار و ۸۴۵ نفر دز افزایش دو برابری تزریق دز سوم کرونا در خراسان جنوبیسوم واکسن را تزریق کرده اند  که نشان از افزایش ۵۹ درصدی است.

وی با بیان اینکه این افزایش درحالیست که میزان مراجعه مردم به مراکز واکسیناسیون مطلوب نیست افزود:  ۵ مرکز واکسیناسیون در بیرجند فعال بوده،  اما آمارها  گویای مراجعه اندک مردم است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه تزریق دز سوم تاثیر قابل توجهی در کاهش موارد ابتلا و  بستری افراد داشته است، افزود: این واکسن در پیشگیری از ابتلا به سویه جدید (امیکرون) نیز بسیار تاثیرگذار بوده که لازم است تمامی افراد بالای ۱۸ سال که واجد شرایط تزریق هستند به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

دکتر موسوی میرزایی با بیان اینکه تعدادی کیت تشخیص سویه جدید (امیکرون) در استان وجود دارد که بنا به پروتکلهای اعلامی وزارت بهداشت از برخی افراد نمونه گرفته می شود، گفت: خوشبختانه تاکنون موردی از ابتلا به امیکرون دراستان مشاهده نشده است.