🔹استاندار خراسان جنوبی از اعلام آمادگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برای سرمایه گذاری در استان خبر داد.
دکتر قناعت با اعلام این خبر به تشریح نتایج دیدار خود با حجت الاسلام و المسلمین خاموشی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور پرداخت و خاطرنشان کرد: در این دیدار، ضمن اشاره به ظرفیت های خراسان جنوبی، بر اینکه موضوع توسعه صنایع فرآوری در اولویت برنامه های استان قرار دارد، تأکید شد.
🔹وی با اشاره به برنامه های استان برای جلب و جذب سرمایه گذاران و هلدینگ های اقتصادی بنام، اظهار داشت: ارائه برنامه های حمایتی ویژه و تسهیل شرایط برای سرمایه گذاری، از مهمترین این اقدامات است.
🔹به گفته وی؛ اعلام آمادگی سازمان اوقاف و امور خیریه برای سرمایه گذاری در زمینه معادن استان خراسان جنوبی از نتایج این دیدار بود.
🔹استاندار با بیان اینکه موضوع تأمین زمین برای انجام برخی پروژه ها در بعضی از مناطق استان از موارد دیگری بود که در این دیدار مطرح شد، تصریح کرد: رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با صدور مجوز تعیین تکلیف ۳ هکتار زمین بابت احداث یک باب مجتمع آموزشی در راستای تأمین فضای آموزشی مورد نیاز شهر بیرجند موافقت کرد.
🔹قناعت از اعلام آمادگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با تأمین زمین مورد نیاز برای احداث مراکز درمان بستر استان نیز خبر داد.
🔹وی با اشاره به پیگیری هایی که در حوزه وزارت بهداشت برای احداث این مراکز در برخی شهرها از جمله نیمبلوک، آرین شهر، دستگردان و … صورت گرفته، خاطرنشان کرد: طبق توافق صورت گرفته با سازمان اوقاف،استان مکلف شد در ازای این ۷ قطعه زمین تحویلی برای احداث مراکز درمان بستر، خدماتی به اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ارائه نماید.
🔹استاندار با اشاره به موقعیت جغرافیایی خراسان جنوبی و واقع شدن این استان در مسیر دو کریدور اصلی کشور که عبور میلیون ها مسافر را در سال به همراه دارد، گفت: با مشارکت استانداری خراسان جنوبی و سازمان اوقاف و امور خیریه، زیرساخت های رفاهی در بقاعی که به عنوان میقات الرضا(ع) شناخته شده اند، تأمین می شود.
🔹قناعت ادامه داد: مسجد حضرت ابالفضل(ع) نهبندان، امامزاده زیدبن محمدقاینات، امامزاده محمد ابراهیم فردوس، امامزادگان باقریه و … از جمله بقاعی هستند که در مسیر تردد زائران ثامن الحجج (ع) واقع شده اند و می بایست از زیر ساخت های لازم برای رفاه زائران، مسافران و مجاوران برخوردار باشند.
🔹وی از سفر قریب الوقوع حجت الاسلام و المسلمین خاموشی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به استان هم خبر داد و گفت: در این سفر شرایط از نزدیک رصد شده و برای بهره برداری از ظرفیت های سازمان اوقاف در استفاده از پتانسیل های خراسان جنوبی برنامه ریزی خواهد شد.
🔹شایان ذکر است: این دیدار با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان انجام شد

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور