#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: اعتباراتی که برای استان تخصیص یافته نباید بر زمین بماند و باید با روحیه جهادی و تلاش انقلابی در راستای توسعه خراسان‌ جنوبی گام‌های بلندی برداریم.

 جواد اشرفی  در نشست کمیته استانی بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه افزود: استان به کمک همه ما نیاز دارد و اهمال و کوتاهی در این زمینه پذیرفتنی نیست.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر پول و اعتبار مصوب به قدر کافی وجود دارد، متذکر شد: دستگاه‌ها می‌توانند تا ۳۱ تیر از این تسهیلات استفاده کنند و این در حالی است که تا این لحظه حدود ۱۰ درصد آن جذب شده که پذیرفتنی نیست.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی تاکید کرد: این اعتبارات باید در استان جذب شود تا با بهره‌گیری از آنها، شاخص‌های توسعه بهبود یابد لذا باید شبکه بانکی به عنوان یک تکلیف اخلاقی، شرعی و انسانی پرداخت تسهیلات را روان کند.

وی گفت: با توجه به نامگذاری امسال از طرف مقام معظم رهبری با عنوان “سال تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین” و تاکید استاندار در دیدار با مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان، حوزه پارک علم و فناوری باید تلاش کند تا همه فعالان این حوزه بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.

اشرفی اضافه کرد: باید درخصوص معرفی وام‌های تبصره ۱۸ قانون بودجه توسط مدیران مرتبط، اطلاع‌رسانی‌های لازم انجام شود.

وی گفت: اهتمام، حسن همراهی و مساعدت ادارات کل امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و پارک علم و فناوری به عنوان دستگاه‌های متولی و بانک‌های عامل استان در این زمینه مورد تقدیر است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه مدیران نباید نسبت به مسائل حوزه کاری بی‌تفاوت باشند ادامه داد: هنر مدیران امروز آن است که در وسط میدان خدمت، درد و رنج تولیدکننده و مشقتی که بر توسعه‌یافتگی استان وارد می‌شود را با همه وجود حس کنند.

وی گفت: قوانین برای شکل‌گیری و سازماندهی وضع شده نه برای عدم ارائه خدمت لذا در دل خود راهکار دارند و برای هماهنگی و بسیج همه امکانات و منابع وضع شده‌اند.

اشرفی بیان کرد: دستگاه‌های واگذارکننده امتیاز و دبیرخانه این کمیسیون (اداره کل امور اقتصادی و دارایی) تحقق اجرای طرح‌ها را با تشکیل کمیته‌ای مورد پایش قرار دهند.

وی افزود: سطح مساعدت شبکه بانکی استان باید مورد پایش قرار گیرد تا بانک‌هایی که به دنبال همکاری و همیاری در راستای توسعه اقتصادی استان هستند مشخص شوند زیرا نهایت تلاش این حوزه بر آن است که بتواند چراغ چرخ صنعت را روشن کنند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: هدف در مجموعه استانداری، هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی است تا بتوانیم از ظرفیت‌هایی که قانون در اختیار ما قرار داده در راستای توسعه پایدار استان استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: همان گونه که از دستگاه‌های اجرایی متقاضی و متولیان انتظار همکاری است، از شبکه بانکی نیز انتظار می‌رود با توجه به اینکه پول بسیار قابل توجهی در سال‌های گذشته در قالب تسهیلات پرداخت شده و در جای خود هزینه نشده است، اعتبارات توسط دبیر کارگروه مورد رصد و پایش قرار گیرد تا در جای خود هزینه شوند و دچار سرفصل انحراف از تسهیلات نشده باشد.