– استاندار خراسان جنوبی گفت: بروکراسی اداری، سرمایه‌گذاران را آزار می‌دهد و در برخی موارد مانعی در مسیر انجام کارها است.

حمید ملانوری ردر دومین نشست شورای اداری استان در سال جاری که با حضور دادستان دیوان محاسبات کشور برگزار شد، افزود: مبنای کار ما در ستاد توسعه خاوران، حذف این بروکراسی‌ها و موانع از مسیر تولید و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.

وی گفت: ما در ستاد توسعه خاوران، همه را دور یک میز جمع کرده‌ایم تا شرایط را برای حضور سرمایه‌گذاران و تسهیل مسیر سرمایه‌گذاری فراهم کنیم.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: گزارش اقدامات قرارگاه پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها از عملکرد دستگاه های اجرایی طی همین مدت، نشان می‌دهد که این اتفاق به خوبی رقم خورده است.

وی با تاکید بر اینکه خراسان جنوبی، استانی سرشار از ذخایر و منابع بنام است، یادآور شد: بخش عمده‌ای از این ظرفیت‌ها به دلیل مشق‌های نانوشته مدیران، ناشناخته مانده و به درستی معرفی نشده است.

ملانوری گفت: ما در ستاد توسعه خاوران به دنبال هم‌افزایی بین دستگاه‌ها در راستای معرفی هرچه بیشتر و بهتر خراسان جنوبی به داخل و خارج کشور هستیم.

وی با تشریح اقدامات ستاد توسعه طی این مدت، گفت: در حال حاضر ۴۰ مجوز بی‌نام سرمایه‌گذاری، آماده تحویل به متقاضیان است که نشان می‌دهد، ستاد توسعه به خوبی توانسته روند دریافت استعلامات را کوتاه کند و بر آن بروکراسی اداری فائق آید.

وی افزود: در قالب کمیته‌های ذیل ستاد، بیش از ۱۰۰ طرح سرمایه‌گذاری نیز بر مبنای ظرفیت‌های استان شناسایی شده است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: با ادامه فعالیت های ستاد توسعه، خراسان جنوبی به‌زودی به عنوان استانی برخوردار، معین و پشتیبان مناطق بی‌شماری خواهد شد.

ملانوری ادامه داد: این ستاد در مسیر تحقق شعار سال و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کند و به دنبال توسعه همه جانبه، متوازن و پایدار است.

وی ضمن تشکر از تلاش‌های مدیران استان و تلاش‌هایی که در زمینه توسعه راه‌ها، راه‌آهن، امکانات بهداشتی و آموزشی صورت گرفته است، گفت: ما در ستاد توسعه خاوران به دنبال توسعه تفکر توسعه‌ای هستیم تا با تغییر نگاه، بیدارتر در صحنه اجرا حاضر شویم و با کمک مردم، پیشرفت استان را رقم بزنیم.

وی افزود: دغدغه مقام معظم رهبری و موضوع مردمی کردن اقتصاد، به معنای واقعی در ستاد توسعه خاوران رقم خورده است.

استاندار خراسان جنوبی به اقدامات استان در راستای مدیریت بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: بیش از ۱۷ ماه است که این بیماری دنیا را متأثر ساخته و تبعات زیادی را برای کشور و از جمله خراسان جنوبی به همراه داشته است.

ملانوری گفت: علیرغم پهناوری خراسان جنوبی، همسایگی با استان‌های در معرض خطر و هم‌مرزی با افغانستان، خوشبختانه به جهت تلاش دستگاه‌های اجرایی و همراهی مردم، در حال حاضر وضعیت مطلوبی داریم.

وی با اشاره به اینکه این نخستین جلسه شورای اداری بعد از انتخابات ۲۸ خرداد در استان است اضافه کرد: کسب رتبه اول مشارکت در انتخابات با ۷۴.۳ درصد نشان‌دهنده هوشیاری، بصیرت و در صحنه بودن مردم است.

وی گفت: به لطف هوشیاری و همراهی مجریان انتخابات، هیات‌های نظارت و مردم، انتخاباتی امن و سالم بدون حاشیه امنیتی و هیچ شائبه‌ای برگزار کردیم که به عنوان یک افتخار در تاریخ استان ثبت شده است.

در این نشست آیین تکریم و معارفه مدیران کل پیشین و جدید دیوان محاسبات استان خراسان جنوبی نیز برگزار شد.