استاندار خراسان جنوبی روز پنجشنبه در آغاز سفر خود به شهرستان مرزی زیرکوه با خانواده شهید رحمانی بمرود دیدار کرد.

حمید ملانوری در دیدار با خانواده این شهید والامقام که امام جمعه و فرماندار زیرکوه، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان استانی و شهرستان حضور داشتند، گفت: استقلال و عزت کشور به برکت خون شهدا و صبر و گذشت خانواده‌های آنان است.

وی افزود: دعا کنید که ما خدمتگزاران صادق باشیم؛  این مقام و پست‌ها به برکت خون شهدا است و افرادی مثل شما درد و رنج‌ها را تحمل کردید تا این استقلال،  آزادی،  کرامت و عزت در کشور محقق شده است.

استاندار خراسان جنوبی، خانواده شهدا را مایه عزت و اعتبار جامعه خواند و گفت: ما با حضور در کنار شما عزیزان برای ارائه خدمت بهتر، روحیه و انرژی می‌گیریم.

وی اظهار داشت: شهدای گرانقدر با جانفشانی، ایثار و حماسه‌آفرینی، جان خود را در راه دفاع از خاک ایران اسلامی در طبق اخلاص گذاشتند و عزت، سربلندی، امنیت و آرامش را برای مردم فهیم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آوردند.

ملانوری تصریح کرد: امنیت مثال‌زدنی امروز ایران اسلامی، مرهون از خودگذشتگی شهدای عزیز و خانواده‌ بزرگوار این عزیزان است.

شهید عبدالله رحمانی بمرود متولد ۱۳۴۰ روستای بمرود شهرستان زیرکوه است که سال ۱۳۶۲ در جبهه عین خوش منطقه عملیاتی شرهانی بر اثر اصابت ترکش به پا و دست به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

استاندار خراسان جنوبی امروز (پنجشنبه)  به عنوان ششمین مقصد سفرهای شهرستانی خود، وارد زیرکوه شد.

ملانوری با هدف رصد میدانی شرایط، بازدید از برخی پروژه‌های عمرانی، آشنایی با مسایل و مشکلات موجود و گفت و گو با مردم وارد این شهرستان مرزی شد و ابتدا با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام والای شهدای انقلاب اسلامی ادای احترام کرد.

بازدید از پروژه استخر سرپوشیده حاجی آباد،  شرکت در شورای اداری، دیدار چهره به چهره با مردم و بازدید از مرز یزدان از دیگر برنامه‌های استاندار در این سفر است.

معاونان استاندار، مدیران کل ستادی و استانی به همراه اعضای شورای تامین، ائمه جمعه زهان و حاجی آباد، مولوی اهل سنت، رؤسای شوراهای شهرستان و شهرهای تابعه شهرستان زیرکوه در این برنامه‌ها حضور دارند.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و شهر حاجی آباد مرکز شهرستان مرزی زیرکوه در فاصله ۱۶۰ کیلومتری بیرجند است.

شهرستان زیرکوه سال ۱۳۹۱ تاسیس شد و شهر حاجی‌آباد مرکز آن در فاصله ۸۵ کیلومتری مرز مشترک ایران و افغانستان قرار دارد