#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

مدیرکل بهزیستی استان خراسان جنوبی گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از پنج میلیارد و ۲۷۲ میلیون ریال کمک‌ معیشتی متمرکز و غیرمتمرکز به افراد دارای معلولیت در استان پرداخت شده است.

علی عرب نژاد  افزود: تاکنون بیش از ۱۸ میلیارد ریال اعتبار برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا توسط بهزیستی استان به صورت متمرکز و غیرمتمرکز هزینه شده است.

وی گفت: همچنین با اقدامات انجام گرفته حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در قالب کمک هزینه خرید لوازم بهداشتی به صورت متمرکز و استانی به افراد دارای معلولیت و بیش از ۶ میلیارد و ۹۵۵ میلیون ریال در قالب تامین وسایل بهداشتی و درمانی و ضد عفونی کننده مراکز شبانه‌روزی برای پیشگیری از شیوع ویروس کووید ۱۹ پرداخت شده است.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی اظهار داشت: ‌اکنون ۲۸ هزار و ۸۵۴ پرونده توانبخشی شامل افراد دارای معلولیت‌های جسمی، حرکتی، بینایی، شنوایی و اعصاب و روان در استان زیر پوشش قرار دارند که از این تعداد ۶۹۲ نفر در مراکز شبانه‌روزی سالمندان، بیماران روانی مزمن و معلولان ذهنی خدمت دریافت کرده و در سلامت کامل به سر می‌برند.

وی افزود: در زمان حاضر ۱۵ مرکز شبانه‌روزی برای نگهداری سالمندان، بیماران اعصاب و روان و معلولان در استان فعال هستند.

عرب نژاد گفت: توانبخشی مبتنی بر جامعه یا CBR به دنبال تغییر نگرش منفی نسبت به معلولان و ورود آنها به صحنه اجتماعی از طریق تقویت توانمندی‌های آنان است که بر این مبنا اسفند سال گذشته تا اوایل فروردین امسال بیش از چهار میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی مناسب‌سازی، دسترس‌پذیر کردن محیط زندگی، جامعه و محل کار برای معلولان را مهم دانست و گفت: تلاش برای مناسب‌سازی منزل و خودرو معلولان از اولویت‌های بهزیستی بوده که در این خصوص سال گذشته ۵۴۵ میلیون تومان برای مناسب‌سازی فضای زندگی و خودرو مددجویان هزینه شده است.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی بیان کرد: بازدید از مراکز تحت نظارت توسط کارشناسان برای اطمینان از رعایت دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها و ارائه آموزش‌های لازم به رابطان همه مراکز نگهداری به صورت مستمر در حال انجام است.

وی با اشاره به همزمانی ماه رمضان و یاری خیران در کمک به رفع نیاز مددجویان و افراد دارای معلولیت افزود: خیران می‌توانند نذورات و کمک‌های خود را به حساب ۴۱۸۰۰۳۴۵۴۱۹۴۷۶۹۶ نزد بانک مرکزی به نام مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان یا به شماره کارت مجازی ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۹۹۳۹۴۴۸ واریز کنند.