#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

رئیس بیمارستان ولیعصر (عج) بیرجند در خصوص آخرین وضعیت بیمارستان در مقابله با کرونا گفت: از اسفند ماه با شیوع بیماری کرونا وانتخاب بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) به عنوان بیمارستان مرجع کرونا در استان، عملیات تشخیصی و درمانی در آنجا شروع شد و خوشبختانه در همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا، ما جزو ۲۰دانشگاهی بودیم که آزمایشگاه ویروس شناسی را در بیمارستان ولیعصر(عج) راه اندازی کردیم.

رئیس بیمارستان ولیعصر (عج) در ادامه افزود: با توجه به مراعات هایی که مردم در فروردین ماه داشتند و اعمال محدودیت های لازم، وضعیت بیماری کرونا در استان در شرایط قابل کنترل بود و بیمارستان در آرامش به سر می برد. همچنین آمار بیماران بستری به سقف ۳۰ نفر و آی سی یو ما در یک برهه یک ماهه یک بیمار داشت. اما متاسفانه با توجه به شرایط خاص و عدم رعایت هایی که اتفاق افتاده در یک ماه اخیر با افزایش آمار مبتلایان وضعیت بیرجند به قرمز رسیده و در حال حاضر آمار بستری ها به نسبت فروردین ماه دو برابر و آمار بستری های بخش ویژه ۴ الی ۵ برابر شده است.

دکتر محمودی راد در پایان از راه اندازی بخش آی سی یو جدید ویژه بیماران کرونایی در استان خبر داد و گفت: پیرو جلساتی که در قرارگاه کرونا دانشگاه داشتیم در صورت نیاز ما می توانیم بعضی از بخش ها را در بیمارستان ولیعصر (عج) جابه جا یا به بیمارستان های دیگر منتقل کنیم. لذا با توجه به افزایش آمار بیماران بدحال مبتلا به کرونا و نیاز به بخش ویژه، با حمایت مسئولین دانشگاه و معاون درمان، در تلاشیم تا آخر هفته بتوانیم بخش آی سی یو جدید ۱۳ تخته ای را راه اندازی کنیم.