🔹معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: نتیجه و پیامد خدمات دولت تدبیر و امید در استان، ارتقاء کمی و کیفی شاخص ها بوده است.
میر جعفریان با بیان این مطلب در برنامه زنده تلویزیونی گفتمان هفته شبکه خاوران خاطر نشان کرد : مقایسه شرایط موجود استان با آن چه در ابتدای دولت یازدهم داشته ایم، این تغییرات را به خوبی نشان می دهد.
🔹وی ادامه داد: در برخی شاخص ها مثل زیرساخت های حمل و نقل جاده ای، برق، آب، گاز، ارتباطات، صدا و سیما، آموزش و… که در ابتدای دولت یازدهم بسیار پایین تر از میانگین کشوری بوده ایم، با اقدامات مطلوبی که طی این مدت انجام گرفته، به شرایط مطلوبی دست یافته ایم.
🔹معاون استاندار در تشریح این شاخص ها و تغییرات صورت گرفته گفت: در بحث زیرساخت‌های حمل و نقل جاده ای، تنها ۴.۳ درصد طول راه های استان، بزرگراه بوده که در حال حاضر این رقم با ۲.۵ برابر رشد به ۱۰.۸ درصد رسیده است.
🔹میرجعفریان افزود: ۲۵۹ کیلومتر راه های اصلی استان هم با ۳.۵ برابر رشد به ۹۱۶ کیلومتر رسیده است.
🔹وی آغاز عملیات اجرایی راه آهن را نیز از اقدامات مطلوب دولت در استان برشمرد.
🔹به گفته وی؛ در بحث تأمین روشنایی هم در حال حاضر کلیه روستاهای استان از نعمت برق برخوردارند و در این زمینه از شاخص‌های کشوری، جلوتریم.
🔹معاون استاندار با اشاره به برخورداری ۹۹ درصد جمعیت شهری استان از آب شرب و بهداشتی پایدار و سالم، تصریح نمود: در بحث برخورداری جمعیت روستایی از آب شرب سالم و بهداشتی نیز از ۷۱ درصد در شروع دولت یازدهم به ۷۵.۵ درصد در شرایط فعلی رسیده ایم.
🔹میرجعفریان ادامه داد: از مجموع ۵۰۰ روستای استان که با کمبود آب مواجهند، ۱۱۴ روستا فاقد شبکه اند و مابقی زیرساخت های لازم را دارند اما در بحث پایداری آب با مشکل مواجهند که با برنامه ریزی های صورت گرفته تا ۲ سال آینده، این دغدغه هم به طور کامل برطرف می گردد.
🔹وی درخصوص تأمین زیرساخت های ارتباطی نیز گفت: رشد ۲ برابری ضریب نفوذ تلفن همراه(از ۴۰ درصد به ۷۹ درصد)، افزایش ۲.۵ برابری ضریب نفوذ

ایرانسل(از ۱۶ درصد به ۴۰ درصد) و رشد ۴ برابری ضریب نفوذ تلفن روستایی(از ۲۰ درصد به ۸۰ درصد) از مهمترین خدمات دولت به مردم استان است.
🔹به گفته وی؛ در بحث اتصال روستاها به شبکه سراسری گاز هم از رقم ۱۵ درصدی ابتدای دولت یازدهم به ۸۴ درصد رسیده ایم و این رقم با اقدامات فعلی شرکت گاز، همچنان در حال رشد و افزایش است.
🔹معاون استاندار در ادامه به مقایسه وضعیت امکانات و خدمات آموزشی پرداخت و گفت: وجود ۲۷۴۹ مدرسه و افزایش سرانه فضای آموزشی از ۶.۳ به ۸.۲ متر مربع از اتفاقات خوب این حوزه است و در همین زمینه در استان، اقدامات ارزنده ای در راستای حذف مدارس کانکسی و سیستم های گرمایشی و سرمایشی غیر استاندارد برداشته شده است.
🔹میرجعفریان سپس وضعیت سرانه های ورزشی را تشریح کرد و اظهار داشت: سرانه فضاهای روباز ما از ۱۹ صدم به ۲۵ صدم متر مربع رسیده و در سرانه فضاهای ورزشی سرپوشیده نیز از ۱۲ صدم به ۱۵ صدم. مترمربع رسیده ایم.
🔹وی با تأکید بر تحولات ویژه رخ داده در حوزه بهداشت و درمان استان نیز گفت: تعداد تخت های بیمارستانی استان از ۸۰۱ تخت در ابتدای دولت یازدهم به ۱۴۱۹ تخت در شرایط فعلی افزایش یافته است.
🔹به گفته وی؛ بهره برداری از ۵۹ مرکز بهداشتی که در هفته دولت امسال و با حضور مقامات کشوری به نتیجه می رسد نیز در ارتقاء شاخص های بهداشتی و درمانی تأثیر بسزایی خواهد داشت.
🔹معاون استاندار در بخش دیگری از سخنانش به برنامه های هفته دولت اشاره کرد و خاطر نشان نمود: افتتاح و کلنگ زنی ۱۵۱۵ پروژه و طرح با اعتبار ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از مهمترین برنامه های این ایام است.
🔹میرجعفریان تأکید کرد: با توجه به نگاه ویژه دولت و شخص استاندار به مناطق روستایی، بیش از ۷۰ درصد برنامه های هفته دولت در روستاهای استان اجرا می شود.
🔹وی یادآور شد: این طرح و برنامه ها، نتیجه کارهای کارشناسی، نیازسنجی های صورت گرفته و اولویت بندی های انجام شده در سفرهای شهرستانی استاندار است.

🔹به گفته وی؛ یکی از مهمترین و اساسی ترین اقداماتی که در نتیجه عنایت دولت و پیگیری های استاندار در استان آغاز شده، موضوع احداث ۲۸ هزار واحد مسکن روستایی و شهری است که با آمار واحدهای مسکونی ساخته شده در ۱۰ سال گذشته برابری می کند.