استاندار خراسان جنوبی درخواست راه اندازی ادارات ثبت اسناد و املاک در شهرستان های خوسف و درمیان را ارائه کرد که با قول مساعد معاون قوه قضائیه مبنی بر راه اندازی و احداث ساختمان این ادارات همراه شد.
جواد قناعت در دیدار معاون قوه قضائیه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تقدیر از عملکرد جهادی ثبت استان در تثبیت مالکیت‌ها بویژه حدنگاری ۱۰۰ درصدی منابع طبیعی گفت: با هر بار حضور رئیس سازمان ثبت در این استان اقدامات بسیار مهمی صورت گرفته که تأثیر زیادی در توسعه خراسان جنوبی با بهره گیری از تثبیت مالکیت‌ها و صدور اسناد دارد.
🔹وی ادامه داد : همکاری دستگاه‌های متولی امر زمین نیز با سازمان ثبت در خراسان جنوبی بسیار مؤثر بوده و قطعاً شاهد جهش بیشتر و اتمام کامل حدنگاری به عنوان یکی از استان‌های پیشرو خواهیم بود.
🔹وی خواستار راه اندازی ادارات ثبت اسناد و املاک در شهرستان های خوسف و درمیان شد و افزود: مردم این دو شهرستان هم اکنون برای انجام امور ثبتی به مرکز استان مراجعه می کنند.
🔹معاون قوه قضائیه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این دیدار دستور راه اندازی ادارات ثبت اسناد و املاک را برای دو شهرستان درمیان و خوسف صادر کرد و گفت: ساختمان این ادارات نیز با اعتبار ملی ساخته خواهد شد.
🔹بابایی، دستور تأمین و جذب نیروی انسانی مورد نیاز برای این ادارات را نیز صادر کرد.
🔹وی درخصوص پیشنهاد استاندار خراسان جنوبی در خصوص فرسودگی ساختمان ثبت اسناد قاین هم عنوان کرد : احداث ساختمان جدید واحد ثبتی شهرستان قائن نیز در دستور کار سازمان ثبت قرار می گیرد.
🔹در پایان از مدیران کل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی، مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی و مدیر امور اراضی استان به جهت همراهی در صدور اسناد تک برگی در استان از سوی معاون قوه قضائیه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و استاندار خراسان جنوبی تقدیر شد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور