مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری مراسم اختتامیه سومین جشنواره ملی عکس و فیلم مستند کویر و زندگی، در ۱۱ بهمن ماه، به میزبانی شهرستان طبس، خبر داد.
؛ علی فرخنده با اعلام این خبر، افزود: از سراسر کشور، نزدیک به  ۱۳۰۰ اثر در دو بخش عکس و فیلم مستند، به دبیرخانه سومین جشنواره ملی عکس و فیلم مستند «کویر و زندگی» ارسال شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: سومین جشنواره ملی عکس و فیلم مستند « کویر و زندگی»، اردیبهشت سال جاری با انتشار فراخوان کار خود را آغاز کرد و پس از پایان مهلت ارسال آثار، تعداد ۱۲۴۷ اثر از ۱۷۴ عکاس و ۵۰ فیلم مستند از ۴۰ فیلمساز، توسط دبیرخانه این جشنواره دریافت شد.
 وی گفت: مهرداد اسکویی، دکتر احمد الستی و اسفندیار شهیدی در بخش فیلم مستند و دکتر علی قلمسیاه، سعید محمودی ازناوه و مسعود زنده روح کرمانی در بخش عکس،  داوری آثار را عهده دار بودند.
لازم به ذکر است: مراسم اختتامیه سومین جشنواره ملی عکس و فیلم مستند کویر و زندگی، ساعت۱۸:۳۰ چهارشنبه ۱۱ بهمن، در سالن همایش میقات الرضا (ع) برگزار خواهد شد.
گفتنی است: سومین جشنواره ملی عکس و فیلم مستند «کویر و زندگی» با مشارکت سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی و با همکاری معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان طبس، آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع)، شهرداری، شرکت زغالسنگ پروده طبس،ژئو پارک جهانی طبس، اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، اداره میراث فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری، موسسه فرهنگی و هنری سیمرغ کویر و به میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طبس برگزار ‌می شود.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور