#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: طرح آمران سلامت با هدف ترویج و نهادینه کردن استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بین مردم توسط داوطلبان این جمعیت در استان آغاز شد.

محمدرضا رضایی با بیان اینکه این طرح از امروز پنجم آبان آغاز شد و تا ۱۵ آبان ادامه دارد اظهار داشت: ترویج فرهنگ پیشگیری، جلب مشارکت مدنی، حمایت بهداشتی و درمانی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه و توسعه آموزش‌های همگانی از دیگر اهداف این طرح است.

وی افزود: با توجه به شرایط موجود و شیوع روزانه کرونا، مبارزه با این ویروس رسالتی همگانی است که می‌طلبد مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: در راستای اجرای طرح آمران سلامت، داوطلبان و جوانان هلال احمر در سطح شهرهای استان به ارائه خدماتی پیرامون قطع زنجیره انتقال کرونا می‌پردازند.

وی راهنمایی به افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و توصیه و تأکید به حفظ فاصله اجتماعی را از جمله فعالیت‌های این تیم‌ها دانست و گفت: امر به رعایت نکات بهداشتی با حفظ احترام به شأن و منزلت انسانی به منظور کمک به سلامت جامعه از مهم‌ترین وظایف آمران سلامت است.

رضایی با بیان اینکه تاکنون اقدامات زیادی در میدان مبارزه با این ویروس توسط جمعیت هلال احمر انجام شده است، یادآور شد: ضدعفونی معابر، تب‌سنجی مسافران و عزاداران، توزیع ماسک و ارائه آموزش‌های مقابله با ویروس در نقاط مختلف از جمله اقدامات انجام شده است.

وی از شهروندان خواست نسبت به رعایت مسائل بهداشتی از هیچ تلاشی کوتاهی نکنند و اظهار داشت: قطع زنجیره این ویروس ناشناخته نیازمند عزمی همگانی بوده که باید مورد توجه تمامی اقشار جامعه قرار گیرد.